Jolanta Kwaśniewska często porusza istotne kwestie społeczne. Głośno i otwarcie wypowiada się  na temat nierówności płci, dyskryminacji kobiet i nietolerancji wobec osób starszych. Pierwsza Dama na łamach tygodnika Wprost skrytykowała rządy Prawa i Sprawiedliwości. Nie przebierała w słowach: W 2005 r. myślałam, że nikt już tego nie spieprzy. Mój optymizm był przedwczesny.

Pierwsza Dama często zabiera publicznie głos i nie boi się poruszać tematów, które dla wielu osób mogą wydawać się kontrowersyjne lub niewygodne. W rozmowie z tygodnikiem Wprost nie szczędziła gorzkich słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Co takiego powiedziała? Poznajcie szczegóły. 

Jolanta Kwaśniewska krytykuje rządy Prawa i Sprawiedliwości

Chociaż Jolanta Kwaśniewska wiele razy zapewniała, że nie zamierza wiązać się z polityką, to często komentuje bieżące wydarzenia na scenie politycznej w naszym kraju. Chociaż Pierwsza Dama przyznaje, że nie wiąże przyszłości z polityką, to ma na ten temat wiele mądrego do powiedzenia. W rozmowie z tygodnikiem Wprost opowiedziała o bieżących wydarzeniach w naszym kraju, a także o roli aktywnej roli kobiet:

Pracowaliśmy przez 10 lat na maksa, ale są efekty. Sprawy Polski idą w dobrą stronę, nikt już tego – mówiąc kolokwialnie – nie s*******”. Widzę, że mój optymizm był przedwczesny. To, co się dzieje z sądami, te nocne zmiany, prezydent wyrywany w nocy niemal w piżamie, żeby podpisać sędziowskie nominacje… Trzeba to powiedzieć głośno: to nie jest norma! – wyznała na łamach Wprost.

Pierwsza Dama w ostrych słowach

Żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego zwróciła uwagę, jak ważny jest udział w wyborach. W obliczu ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego jej słowa mają olbrzymią wartość.

Elity same nic nie zrobią, trzeba iść do urn wyborczych. A czasem także na ulice, jak w czasie marszu czarnych parasolek. Przecież to Polki i Polacy z parasolkami przestraszyli Jarosława Kaczyńskiego! Prezes nie boi się swoich oponentów politycznych, a przestraszył się Polaków – dodała. 

Jolanta Kwaśniewska przyznała również, że rządzący próbują traktować Polaków jak idiotów i między innymi dlatego nie zamierza angażować się w politykę. Uważa, że za rządów jej męża, Aleksandra Kwaśniewskiego scena polityczna funkcjonowała inaczej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska
instagram.com @lukaszjemiol

Jolanta Kwaśniewska ma córkę Aleksandrę. Obie panie zachwycają urodą. Zgadzacie się? 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDieta Katarzyny Bosackiej was zaskoczy! Będzie chudnąć przed kamerą
Następny artykułAgnieszka Chylińska w dzieciństwie. Piosenkarka dodała zdjęcie, które rozczuliło fanów