Jolanta Kwaśniewska po latach zdobyła się na poruszające wyznanie. Zdradziła, jak wyglądało jej życie, gdy Ola Kwaśniewska była jeszcze dzieckiem. Byłam matką samotnie wychowującą dziecko – wyznała.

Życie Jolanty Kwaśniewskiej wbrew pozorom nie zawsze było kolorowe. Obowiązki Pierwszej Damy musiała dzielić z wychowywaniem dziecka – w dodatku zupełnie samotnie. Mąż prezydent był zbyt zajęty obowiązkami głowy państwa, Jolanta Kwaśniewska musiała więc sobie poradzić sama.

Jolanta Kwaśniewska w odważnym wyznaniu

Była Pierwsza Dama nie boi się zabierać głosu w istotnych sprawach, a problemy kobiet są dla niej szczególnie ważne. Niedawno zdobyła się na odważne wyznanie na temat samotnych matek. Sama doskonale wie, jak to jest wychowywać dziecko samotnie i choć miała wsparcie męża – on nie miał czasu na opiekę nad dorastającą Olą. Jolanta Kwaśniewska przyznała, że czasem czuła jakby polityka odbierała jej męża w chwilach, gdy najbardziej go potrzebowała.

– Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie. Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju – wyznała w wywiadzie dla Newsweeka.

Jolanta Kwaśniewska sama wychowywała córkę

Oczywiście Kwaśniewska wiedziała, że kraj potrzebuje jej męża tak samo, jak ona, jednak nie zawsze łatwo było jej się z tym pogodzić. Wspomina, że często czuła się, jakby była samotną matką. Samodzielne wychowywanie Oli czasami było dla niej naprawdę ciężkie.

-Była komisja konstytucyjna, a wcześniej Okrągły Stół. Zawsze coś było. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko – opowiedziała Newsweekowi. 

Wspomina, że bywały czasy, gdy jej męża nie było w domu przez okrągły tydzień! Choć ich małżeństwo przechodziło przez różne fazy, Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski doskonale wiedzieli, jak poradzić sobie z krótkimi kryzysami. Według nich kluczem do udanego pożycia jest szczera rozmowa i wspólne przepracowywanie problemów. Dziś mają dużo więcej czasu, by cieszyć się swoją obecnością!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

youtube.com @przeAmbitniPL

Jolanta Kwaśniewska zdobyła się na odważne wyznanie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułRoksana Węgiel opowiedziała o swoim związku „na odległość”. 14-latka rzadko widzi się z ukochanym
Następny artykułBeata Kozidrak w żałobie. Zmarła jej najbliższa osoba, dodała wstrząsający wpis
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.