Jolanta Kwaśniewska: ślub wzięła w młodym wieku, ale już wtedy potrafiła wywołać zachwyt! Nie bez powodu dziś nazywana jest ikoną mody, a jej stylizacje od wielu lat są szeroko komentowane w medialnym świecie.

Ta kobieta dla wielu Polek jest wzorem do naśladowania. Klasa i elegancja to pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy słyszymy jej nazwisko. Okazuje się, że modowy zmysł Pierwsza Dama ma od zawsze! Nic dziwnego, że jedna z telewizji zaprosiła ją do roli eksperta w programie o stylu.

Prezydentowa jak księżna Diana

Jolanta Kwaśniewska latami pracowała na swój wizerunek. Budowała go nie tylko udanymi stylizacjami, ale także godnym naśladowania postępowaniem. Pierwsza Dama od dawna angażuje się w ważne sprawy dotyczące kobiet, szczególnie ich zdrowia, aktywnie promuje działalność charytatywną i jest założycielką Fundacji Porozumienie bez barier. 

Polacy poznali Jolantę Kwaśniewską w 1995 roku, gdy została Pierwszą Damą. Od razu wzbudziła zainteresowanie swoją wrodzoną elegancją. Już trzy lata później dostała tytuł Kobiety i Warszawianki roku. Wszystko to sprawiło, że przez fanów prezydentowa nazywana jest polską księżną Dianą.

Jolanta Kwaśniewska: ślub wzięła w wieku 24 lat

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pobrali się w listopadzie 1979 roku. Ówczesna panna młoda zadała szyku, wybierając białą suknię z subtelnym dekoltem i długim rękawem, pasującą do trendów tamtych czasów. Do tego zdecydowała się na rozpuszczone, długie włosy, a w dłoniach trzymała romantyczny bukiet kwiatów z długimi wstążkami.

Długie włosy nie towarzyszyły jej długo. Polacy znają Jolantę Kwaśniewską jako kobietę z krótką lub półdługą fryzurą. Kwiaty natomiast są jej bliskie do dziś. W 2012 roku imieniem i nazwiskiem Jolanty Kwaśniewskiej nazwano nowy rodzaj tulipanów. Kwiaty mają kolor jasnego różu, podobnego do tego, który nosi wstążka symbolizująca walkę z rakiem piersi. Pierwsza Dama od wielu lat wspiera akcje namawiające Polki do robienia badań.

ZOBACZ ZDJĘCIA JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ:

Jolanta Kwaśniewska: ślub
screen YouTube.com @Wydawnictwo Agora

Jolanta Kwaśniewska została Pierwszą Damą w 1995 roku.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułIle dać w kopercie na wesele? Kwoty w Polsce przyprawiają o zawrót głowy
Następny artykułJak chronić kota przed kleszczami? Skuteczne sposoby na ochronę pupila przed pasożytami
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.