Dziś w nocy rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę. Tamtejsi mieszkańcy jak najszybciej chcą opuścić kraj. Jedną z wiadomości na ten temat opublikowała Julia Kamińska.

Aktora wrzuciła na swojego Instagrama zrzut ekranu ze swojej prywatnej korespondencji z jedną z bliskich jej osób, która najprawdopodobniej obecnie przebywa w Ukrainie.

Julia Kamińska ugości bliskich z Ukrainy?

Na wspomnianym zrzucie ekranu widać, jak aktorka zachęca swoich bliskich do tego, by opuścili Ukrainę. Dodała także, że czeka na nich. W chwili prowadzenia rozmowy ucieczka z miasta nie była jednak możliwa, ponieważ trwał alarm.

Możecie się przemieszczać? Czy stan wojenny oznacza, że nie można wychodzić? – czytamy na początku wiadomości opublikowanej przez Julię Kamińską.

-Teraz jest syrena. Znaczy, że nie można – odpowiedziała osoba, z którą prowadziła rozmowę.

W sekcji komentarzy nie brakuje osób, które również oferują swoją pomoc i solidaryzują się z Ukrainą. Mało tego, niektóre nawet przytaczają sytuacje ze swojego życia, wspominając o rozpaczających Ukraińcach ze swojego otoczenia.

– Pracuje z Ukraińcami i się przyjaźnie z jedną dziewczyną. Ja sama dziś miałam w nocy łzy w oczach, jak dzwoniła do rodziny – pisze jedna z komentujących.

Być może, że w nadchodzących dniach lub nawet godzinach do Polski przyjedzie wielu uchodźców z Ukrainy. Już kilka dni temu przedstawiciele rządu zapowiadali, że nasz kraj w miarę możliwości udzieli tym ludziom pomocy oraz schronienia.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła
  2. Niepokojące zdjęcie Mikołaja Roznerskiego. Wszystko wskazuje na to, że nie radzi sobie najlepiej
  3. Jutro na Polsacie kultowy polski film z Bogusławem Lindą. O której emisja?

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl