Jurek Owsiak otrzymał wiadomość od ministra zdrowia w trakcie programu WP. Wcześniej zapytał rządu o potrzeby związane z obecną pandemią i czekał na odpowiedź. Treść SMS-a odczytał widzom na wizji. Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączy się do pomocy?

W Polsce rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, do tej pory ogłoszono już trzy ofiary śmiertelne. W obliczu pandemii zwykłe szpitale są przekształcane na zakaźne, które potrzebują więcej koniecznych urządzeń, zwłaszcza na wypadek błyskawicznego wzrostu pacjentów w placówce. Na wyniki testu cały czas czekają w kolejkach osoby z objawami, a podróżni, którzy wrócili zza granicy, są objęci domową kwarantanną. Co w tej sytuacji zrobi Jurek Owsiak?

WOŚP: koronawirus

Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku pobiła rekord zebranych na leczenie pieniędzy, przyłączy się do akcji redukcji pandemii? Do tych spekulacji w programie WP odniósł się sam przedstawiciel fundacji, Jurek Owsiak. 

Jeśli chodzi o urządzenia, to cały czas wszystkich pytamy, jako fundacja rozważamy każdą możliwość zakupu – poinformował Jurek Owsiak w programie WP. W obliczu pandemii koronawirusa sprzętu medycznego nigdy nie za wiele. Szpitale zakaźne mają być dedykowane wyłącznie osobom dotkniętym SARS-CoV-2, a każdy z nich będzie potrzebował po tysiąc sztuk maseczek, kombinezonów czy gogli. Co z kolei z aparaturą?

  1. Ujawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły
  2. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  3. Malutka dziewczynka zarażona koronowirusem, jest najmłodszą ofiarą w Polsce. Strasznie smutne doniesienia

Jurek Owsiak zaoferował pomoc

–  Chcemy to zrobić jak najbardziej rozsądnie. Radzimy się różnych instytucji. Napisaliśmy do ministra Szumowskiego, całego jego sztabu, słuchamy, jakie z ich strony mogą być propozycje, jakie na cito są ich potrzeby – powiedział szef WOŚP.

Jurek Owsiak nie czekał długo na odpowiedź, bo ta przyszła jeszcze w trakcie trwania odcinka. Natychmiast odczytał ją na antenie.

– Bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę, tu ważna jest koordynacja – przyznał minister zdrowia w odpowiedzi.

W wiadomości dodał, że pierwszeństwo będą miały oddziały zakaźne i szpitale jednoimienne.

Jutro najdalej pojutrze będziemy mieli listę szpitali, które będą zainteresowane. Bardzo chętnie skorzystamy i jeszcze raz dziękuję za pomoc – napisał minister Łukasz Szumowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jurek Owsiak
Facebook.com/ Jurek Owsiak

Czy w obliczu pandemii koronawirusa WOŚP włączy się do pomocy szpitalom?

Jurek Owsiak
fot. screen wideo.wp.pl

Jurek Owsiak odczytał na antenie wiadomość od ministra zdrowia.

jurek owsiak
Fot. Pixabay, Pexels

Pierwszeństwo będą miały szpitale zakaźne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak samodzielnie zrobić środki czystości? Przepisy na czysty dom bez szkodliwej chemii
  2. Kultowe seriale znikną z anteny. Największe hity wszystkich stacji wstrzymane
  3. Tata znalazł genialny sposób, by przekonać dzieci do mycia rąk. Nawet dorośli są pod wrażeniem

źródło: wp.pl, dorzeczy.pl

Poprzedni artykułMiriam Shaded o zaletach koronawirusa: „Zmniejszy się problem związany ze starzejącym się społeczeństwem”
Następny artykułMatura 2020 odbędzie się w maju? Premier Morawiecki odpowiada
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.