Jurek Owsiak odniósł się do decyzji Łukasza Szumowskiego dotyczącej jego dymisji ze stanowiska Ministra Zdrowia, szef WOŚP-u jasno wyraził, co uważa o szefie resortu zdrowia. Nie owijał w bawełnę, powiedział, co myśli o dymisji szefa resortu zdrowia i co wg. niego powinien on teraz zrobić. 

Jurek Owsiak na swoim profilu na Facebooku umieścił wpis dotyczący dymisji Łukasza Szumowskiego. Prezes WOŚP-u docenia ministra za niewątpliwe umiejętności lekarskie, sugeruje jednak, by Szumowski wyjaśnił kilka niejasnych dla społeczeństwa spraw.

Jurek Owsiak o dymisji Łukasza Szumowskiego

Na swoim profilu na Facebooku Owsiak napisał długą wiadomość adresowaną do Ministra Zdrowia, na początku cieszy się, że tak wykształcony lekarz może wrócić do zawodu:

-Jeśli chodzi o Pana ministra Łukasza Szumowskiego, to odzyskamy doskonałego kardiologa, jeśli wróci do zawodu – komentuje Owsiak i dodaje:

-Ale, Szanowny Panie ministrze, hola, hola. Zanim Pan pójdzie leczyć chorych Polaków, proszę pilnie doprowadzić do wyjaśnienia nieprawdopodobnego zakupu przez Pana resort respiratorów za ponad 200 milionów złotych – apeluje Jurek Owsiak.

  1. Danuta Wałęsa skomentowała pensję dla Agaty Dudy. Nikt nie spodziewał się podobnych słów, wbiła jej szpilę
  2. Jurek Owsiak mocno o dymisji Szumowskiego. Domaga się wyjaśnienia ważnej sprawy

Łukasz Szumowski – zakupione respiratory

Szef WOŚP-U nawiązał do niewyjaśnionej do dziś sytuacji dotyczącej zakupu respiratorów, których wartość zdecydowanie nie była proporcjonalna w stosunku do rzeczywistej wartości sprzętu, jaki pojawił się w Polsce, Owsiak powołuje się także na własną działalność i związanymi z tym zobowiązaniami:

– Jako prezes Fundacji WOŚP wiem, jaka jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku społeczne, w Pana przypadku publiczne. Proszę więc nie zostawiać żadnego pola domysłom i wraz ze swoim uśmiechniętym zastępcą na cito rozliczyć te zakupy – apeluje do Szumowskiego Owsiak.

Dopiero po wyjaśnieniu tej sprawy, zdaniem Owsiaka Szumowski może zrezygnować ze stanowiska:

-A potem… spokojnie może się Pan dymisjonować – kończy swą wypowiedź Owsiak.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje
  2. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd
  3. Nikt się nie spodziewał, po Szumowskim ogłoszono kolejną dymisję. ”Miało być na chwilę, a wyszło prawie 5 lat”
  4. Urodził się w Polsce, podbił świat. Niestety, właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  5. Nagle Szumowski publicznie zwrócił się do żony. Padły słowa, których nikt nie mógł się spodziewać
  6. Lewandowska pije kawe z kontrowersyjnym dodatkiem. Korzyści są ogromne, ale apeluje do fanek o ważną rzecz

Źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułBardzo smutne zdjęcia z pierwszej rocznicy Piotra Woźniaka-Staraka. Zrobiono poruszające zdjęcia Agnieszce
Następny artykułPilne ostrzeżenie dla czterech województw 2 stopnia. Niebezpieczeństwo może dotknąć tysiące Polaków
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl