Jurek Owsiak w młodości na wyjątkowych zdjęciach. Założyciel WOŚP pokazał kilka fotografii sprzed wielu lat. Gdy na początku lat 90. organizował pierwszą zbiórkę na cele charytatywne, nie spodziewał się, że niemal trzydzieści lat później cała Polska będzie znała jego nazwisko. Jak się zmieniał?

Jurek Owsiak w młodości ciężko już pracował dla najbardziej potrzebujących. Pierwszą zbiórkę zainicjował  jeszcze w 1992 roku, pracując w radiu, gdy usłyszał apel kardiochirurgów. Na początku stycznia 1993 roku zorganizował pierwszy finał.

Jurek Owsiak w młodości

W młodości Jurek Owsiak skończył technikum ekonomiczne w Gdańsku. Nauczył się też innego fachu-jest witrażystą. Nigdy nie ukrywał, że jako nastolatek i młody mężczyzna był hippisem. Ten ruch zainspirował go do zorganizowania kultowego Przystanku Woodstock. Nie zawsze jednak mógł chwalić się swoją przynależnością.

-Teraz to macie fajnie, możecie nosić sobie takie włosy, jak chcecie. My upychaliśmy je jakoś, żeby  nauczyciele myśleli, że jesteśmy obstrzyżeni. Dzisiaj też bym miał długie włosy, ale moje nieszczęście polega na tym, że teraz w dłuższych wyglądałbym jak oszołom — mówił w rozmowie z Grzegorzem Pawlakiem, czytamy na TVN24.

Choć lata mijają, a wizerunek Jurka jest inny niż kilkadziesiąt lat temu, to działacz wciąż jest młody duchem. W rozmowie z Vivą! przyznał, że odmładzają go pracujący w fundacji młodzi ludzie. Pomimo różnicy wieku świetnie się dogadują, a każdy może zachowywać się naturalnie. Nawet zakładając fundację, najbardziej liczył, że to od najmłodszych dostanie największe wsparcie. Starsi ludzie pozytywnie go zaskoczyli.

Jerzy Owsiak: młody duchem

Młodzieńczą energię wyraża poprzez oryginalne stroje, które jednak nie są skrupulatnie przemyślanym elementem wizerunku. Jerzy Owsiak kieruje się jedynie własnym gustem i jak przyznaje, jego charakterystyczne stylizacje to dzieło przypadku.

Nie mam krawca, menadżera czy kogoś, kto by mi to wymyślił. Koszula na przykład wzięła się stąd, że jak szedłem któregoś dnia do studia, to akurat była czysta i wyprasowana. Żona powiedziała, żebym ubrał, jak szedłem do studia. I tak już zostało. A spodnie czerwone to zawsze chciałem mieć. Od dziecka. Jak ktoś znajomy mi powiedział, że akurat są w sklepie, to kupiłem i mam — mówił 26 lat temu w rozmowie z Grzegorzem Pawlakiem, czytamy na TVN24.

Wspomnienia z młodości inspirują go do dalszego działania. O swoich początkach myśli, gdy przemawia do pracowników. Opowiada wtedy o wierze w marzenia i dążeniu do ich realizacji. Zobaczcie, jak Jurek Owsiak wyglądał w młodości!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI
facebook.com/jerzyowsiak

Jerzy Owsiak jako kilkuletni chłopiec.

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI
facebook.com

Pokazał też zdjęcia z czasów, gdy zaczynał aktywnie działać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód
  2. Magda Gessler zdradziła sekret swojej urody. Niektórzy będą zaskoczeni
  3. Operacje plastyczne to dla niej codzienność. Własnie przeszła szesnastą
  4. Mama Doroty Wellman zmagała się z poważną chorobą. Były najlepszymi przyjaciółkami
  5. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
  6. Nie uwierzycie, jak mieszka Michał Szpak. 9 zdjęcie zwaliło nas z nóg

Źródła: TVN24, Viva!

Poprzedni artykułKażdego ranka przed drzwiami domu znajduje piękne różowe kwiaty. Nie może ukryć wzruszenia, gdy dowiaduje się kto je tam zostawia
Następny artykułImpreza zakończyła się w zaskakujący sposób. Mężczyzna obudził się bez pieniędzy, w obcym kraju
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.