Jurek Owsiak nie kryje swojego rozczarowania w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na Facebooku film, w którym wyraźnie skrytykował Polaków. Co powiedział?

Choć frekwencja w tegorocznych wyborach była rekordowa i wynosiła 46%, wielu obywateli nie przystąpiło do głosowania. Taka postawa, zdaniem Jurka Owsiaka, jest niedopuszczalna. Dziennikarz postanowił wystosować dość jasny apel.

Wyniki wyborów 

Wygrana Prawa i Sprawiedliwości dla wielu z pewnością jest zaskoczeniem. Wyniki czwartych w historii wyborów do Parlamentu Europejskiego kształtują się następująco: PiS (45,38%), KE (38,47%), Wiosna (6,06%), Konfederacja (4,55%), Kukiz’15 (3,69%), Lewica Razem (1,24%).

Jurek Owsiak o wyborach

Owsiak nie kryje swojego rozczarowania wynikami, a przede wszystkim frekwencją, której poziom, według niego, jest niedopuszczalny: 

– Panowie i panie, trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść. Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory, miała to gdzieś — powiedział  — To wstyd, obciach, coś niepojętego. Wstydźcie się ci wszyscy, którzy nie poszliście na wybory. Nie ma tu żadnej wymówki. 

Nie ma na kogo głosować?

Jurek Owsiak nie akceptuje tłumaczeń Polaków, którzy twierdzą, iż nie ma na kogo głosować. Działacz społeczny podkreśla, że wybory były demokratyczne i każdy z nas jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za ich wynik. 

Zobacz zdjęcia:

Jurek Owsiak
instagram.com @ewaczyt

Jurek Owsiak, od lat zaangażowany w pomoc chorym, opublikował nagranie, w którym bardzo otwarcie odniósł się do wyników wyborów.

1
2
3
4
Poprzedni artykułDoda w stylizacji za 240 tysięcy złotych! Sama torebka kosztowała „jedynie” 60
Następny artykułKrystyna Feldman w młodości. „Babka z Kiepskich”, a może prawdziwa piękność?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.