Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wielka tragedia w rodzinie Justyny Steczkowskiej. Jej siostra przekazała najsmutniejszą wiadomość
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 17.11.2020 18:43

Wielka tragedia w rodzinie Justyny Steczkowskiej. Jej siostra przekazała najsmutniejszą wiadomość

justyna steczkowska
fot. TRICOLORS/East News

Justyna Steczkowska przeżywa prawdziwą tragedię. Dzisiaj rano jej siostra Magda Steczkowska za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie przekazała bardzo smutną wiadomość. Nie żyje ich mama Danuta Steczkowska. Od kilku lat bardzo poważnie chorowała.

Rodzina Steczkowskich przechodzi bardzo trudne chwile. Nie żyje ich najukochańsza mama, Danuta Steczkowska, która wiele lat temu przeszła ciężki wylew. Od tego czasu nie mogła mówić, poruszała się o wózku, a pod koniec życia w ogóle nie wstawała. Ostatnie lata spędziła w domu Justyny Steczkowskiej.

Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej

Danutę dziś nad ranem pożegnała Magda Steczkowska, która na swoim profilu na Instagramie zamieściła zdjęcie swojej mamy z krótkim podpisem:

Do zobaczenia, mamusiu. Wiem, że już jesteś w tym lepszym świecie… Bez bólu… Z tatą u boku… Dziękuję Ci za wszystko, mamuś – napisała artystka.

Smutny wpis młodszej Steczkowskiej poruszył wszystkich. Kondolencje składali fani, koleżanki i koledzy po fachu, wśród nich Beata Tadla i Sebastian Karpiel-Bułecka.

Przez ostatnie lata swojego życia mama Steczkowskich mieszkała pod dachem Justyny, która się nią opiekowała. Wokalistka nie raz wspominała, że opieka nad mamą bardzo ją cieszy, ale też uświadamia trud, jakiego podejmują się pielęgniarki:

– Od kiedy pielęgnuje moją niepełnosprawną (już teraz tylko leżącą) mamunię, doceniam tym bardziej pracę każdej pielęgniarki i salowej. Kocham moją mamę i jestem jej szczerze oddana, opatruję rany, myję, przebieram, pielęgnuję itd., ale nie można wymagać od służby zdrowia, żeby kochała każdego pacjenta jak własną rodzinę – pisała na Instagramie Justyna Steczkowska.

  1. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę
  2. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować
  3. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

Kim była Danuta Steczkowska?

Danuta Steczkowska była pedagogiem muzycznym, razem ze swoim mężem, słynnym dyrygentem Stanisławem Steczkowskim i najstarszą córką Agatą organizowali zajęcia muzyczne dla młodzieży na Podkarpaciu, prowadzili m.in. Chór Chłopięco-Męski Cantus w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Stanisław Steczkowski zmarł w 2001 roku. Danuta Steczkowska doznała poważnego wylewu, w wyniku którego nie mogła mówić ani samodzielnie się poruszać.

Justyna Steczkowska nie raz opowiadała o opiece nad swoją mamą, o trudach ich relacji, ale także o tym, że bardzo się do siebie zbliżyły, mimo że jej mama nie mogła mówić:

-Przerobiłam parter domu pod wymogi osoby niepełnosprawnej i mieszkamy razem. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Ona mi dała życie, które jest największą wartością i jestem jej – i mojemu tacie – wdzięczna – wyjaśniła artystka.

– Dlatego chcę, żeby mama czuła się zaopiekowana, kochana i potrzebna. Jest z nami w domu, w którym jest rodzina, dzieci, wnuki, gosposia, wszyscy ją kochają, wspierają każdego dnia- pisała na swoich profilach w social mediach, Justyna.

Śmierć Danuty Steczkowskiej poruszyła nie tylko fanów, ale także licznych uczniów jednej z najlepszych pedagogów muzycznych na Podkarpaciu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

O śmierci mamy Magda Steczkowska poinformowała nad ranem.

justyna steczkowska

Justyna często opisywała swoją relację z mamą.

justyna steczkowska

Magda Steczkowska podzieliła się zdjęciami ukochanej mamy na swoim profilu na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Firma obsługująca szkolną stołówkę w Warszawie prosi o pomoc. Chcą wydawać obiady, by nie zwalniać pracowników
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Miała potężne obawy co do zachowania swojego kota w nocy. Nagranie z ukrytej kamery wyjawiło całą prawdę
  7. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Media: Nie żyje kultowa postać sportu, był związany z Jerzym Dudkiem

Źródło: plejada.pl, onet.pl