Już jutro pogoda w całej Polsce będzie prawdziwie letnia. Termometry w całym kraju wskażą nie mniej niż 26 stopni Celsjusza. Lepiej przygotować się na upały i przed wyjściem z domu zaaplikować krem z filtrem, a także zaopatrzyć się w nakrycie głowy i wodę. 

Piątkowy dzień zapowiada się bardzo słonecznie. Mimo tego, że pierwszy dzień kalendarzowego lata wypada 22 czerwca, to za oknem pogoda już jest iście wakacyjna. Juz jutro temperatura w niektórych częściach kraju będzie wynosiła nawet 35 stopni Celsjusza. 

Pogoda na piątek 

Już jutro piątek, czyli weekendu początek. Tydzień w końcu dobiega końca, a pogoda wprost zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto zatem to wykorzystać – jednak z głową. 

Słoneczna aura nas nie opuszcza. Jak przekazuje IMGW, już jutro w całym kraju termometry wystrzelą w górę. W porannych godzinach temperatura będzie wahała się od 19 do 22 stopni Celsjusza. Z każdą godziną jednak będzie rosła. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W okolicach południa w całej Polsce termometry wskażą nie mniej niż 30 kresek. Szczególna pod tym względem będzie zachodnia część kraju, tam niemalże przez cały dzień niebo będzie bezchmurne. 

Na wschodzie momentami mogą pojawić się nieliczne chmury, jednak nie przesłonią słońca, które nie da o sobie zapomnieć do samego wieczora. 

Najchłodniej, jednak wciąż bardzo ciepło będzie na południu w rejonach górskich. Jutrzejszy dzień będzie prawdziwie letni, zatem warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i nakryciu głowy. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.