Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że już jutro rząd wyda oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń. Minister edukacji Przemysław Czarnek już wcześniej sugerował, że jeśli sytuacja pozwoli, w poniedziałek dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet.pl, większość obostrzeń może zostać przedłużona. Czego możemy spodziewać się po jutrzejszej konferencji?

Rząd podejmie decyzję

Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wydamy oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń – powiedział Adam Niedzielski, podaje polsatnews.pl.

Szef resortu zdrowia tłumaczył, że rozmowy na ten temat toczyły się już dzisiaj. Jutro ma zapaść ostateczna decyzja.

Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami – też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło – mówił minister.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej Onet nieoficjalnie informował, że obostrzenia mogą zostać przedłużone o dwa tygodnie, czyli prawdopodobnie obejmą też majówkę. Na pozytywne informacje liczą rodzice najmłodszych dzieci.

Kiedy powrót do szkół?

Przemysław Czarnek podkreślał, że rząd będzie obserwował dzienną liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli utrzyma się tendencja spadkowa, to rząd otworzy żłobki i przedszkola.

Jeśli dane ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, czyli to odpływanie trzeciej fali, to począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa na to, żebyśmy wracali najpierw do przedszkoli, następnie w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych. A następnie w maju do szkół ponadpodstawowych. Tak, żeby w maju wszyscy byli w systemie stacjonarnym – mówił minister edukacji w rozmowie z RMF FM.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułPrzykre wyznanie Magdy Gessler. „Bito mnie po rękach”
Następny artykułWidzisz Marilyn Monroe czy Einsteina? Tajemnicza zagadka zdradzi, jak dobry masz wzrok
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.