Tegoroczne lato nie należy do najspokojniejszych. Okazuje się, że jutro czekają nas kolejne niepokojące zjawiska atmosferyczne. Synoptycy zalecają pozostanie w domach.

Jaka pogoda nas czeka jutro?

W tym roku lato nie było dla nas zbytnio łaskawe. Mamy za sobą groźną falę upałów, które często łączyły się z nocnymi, uciążliwymi burzami, które powodowały wiele strat.

Okazuje się, że najbliższe dni również mogą być groźne. W ciągu dnia w niemalże całej Polsce mamy doświadczyć zachmurzenia – tego dnia nie spędzimy dużo czasu na słońcu. Zapowiadane są również opady deszczu niemalże przez cały dzień.

Opady deszczu połączone mają być z niezbyt wysokimi temperaturami. Tegoroczne lato przyzwyczaiło nas już do upałów na poziomie 30 stopni. Jednak w najbliższych dniach średnia temperatura wahać będzie się w zakresie 20 do 25 stopni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Synoptycy ostrzegają przed groźną pogodą

Głównym zagrożeniem za to w najbliższych dniach ma być porywisty wiatr. Sytuacja ma być szczególnie niebezpieczna na południowym wschodzie – tam osiągać może nawet prędkość 75 km/h.

Sytuacja może się nieco zmienić w nocy – wówczas zarówno opadną temperatury, jak i będą dużo mniejsze szanse na opady. Jednak w niektórych częściach kraju zapowiadane są niewielkie nocne burze – szczególnie wspomina się o północnym wschodzie.

Wiatr również w obszarach nieobjętych zasięgiem burz ma w nocy ma zelżeć. Poważnym utrudnieniem ma być mgła, która może znacznie ograniczać widoczność, na przykład kierowcom na drodze.

 

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie