Jarosław Kaczyński ogłosił dziś wielką zmianę w szkołach średnich. Prezes PiS mówił o podziale nauki historii na dwa nurty: – Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2, 3 może nawet więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Krótko mówiąc, ogromna zmiana – podkreślił Jarosław Kaczyński, jak podaje radiozet.pl 

Dziś miała miejsce konwencja programowa prezentująca Polski Ład, czyli nowy program PiS. Jarosław Kaczyński przedstawił założenia programu, wśród których objęto zmiany w szkołach średnich odnośnie do nauki historii. 

Zmiany w szkołach średnich 

Uczniowie będą musieli przygotować się na zmiany. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, nauka historii zostanie podzielona na dwa nurty. Pierwszy będzie dotyczył historii Polski, drugi natomiast historii powszechnej.

Na realizację programu zostaną przeznaczone 2 lub nawet 3 godziny lekcyjne tygodniowo. 

Będziemy wprowadzali programy, które pozwolą młodzieży szkolnej zapoznawać się z Polską, i lokalnie – to będzie jeden program, i w skali ogólnopolskiej – zapowiadał Jarosław Kaczyński. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Podczas wystąpienia prezes PiS mówił wiele o tradycji i dumie z bycia Polakiem. Odnosił się do najwyższych wartości, chcąc podkreślić wagę planowanych zmian: 

Polska musi być Polską, Polska musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, krajem, który idzie do przodu. W perspektywie lat trzydziestych krajem, który „chce iść jeszcze dalej, jeszcze wyżej, ciągle w górę”. Warto być Polakiem – powiedział na zakończenie Jarosław Kaczyński. 

Co sądzicie o planowanych zmianach? 

Zobacz zdjęcie: 

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: Radio Zet

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.