Kaja Godek, polska działaczka, walczy o przywrócenie Mszy Świętych w Kościołach. Kobieta twierdzi, że ograniczenie katolikom możliwości uczęszczania fizycznie we Mszy Świętej, jest dyskryminacją. Kilkadziesiąt tysięcy wiernych popiera jej zdanie w tej kwestii. 

Wiele osób jest sfrustrowanych brakiem możliwości odwiedzania miejsc, które do tej pory były ogólnodostępne. Kaja Godek, również jest niepocieszona faktem, że uniemożliwiono wiernym uczestniczenie w Mszy Świętej. W związku z nadchodzącą Wielkanocą działaczka postanowiła zebrać tysiące podpisów, aby wysłać petycję do Premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie. 

Kaja Godek walczy przywrócenie Mszy Świętych w kościołach

Kaja Godek, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęła działania, których celem jest przywrócenie możliwości uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkim wiernym. Kobieta zebrała już ponad 35 tysięcy podpisów, pod petycją w tej sprawie. Fundacja Życie i Rodzina, której jest przewodniczącą, aktywnie pozyskuje kolejne podpisy, by podczas tegorocznych świąt Wielkanocy, katolicy mogli udać się do Kościoła. 

„Nie dopuśćmy do dyskryminacji katolików w najświętsze dla nich dni!” – wypowiadają się członkowie fundacji, jak cytuje portal wyborcza.pl. 

Kaja Godek, wraz z osobami należącymi do jej organizacji, dopatrzyła się pewnym nieścisłości w obostrzeniach, które narzuciły nam władze naszego kraju. Są one jej podstawowym argumentem, do przywrócenia Mszy Świętej w Kościołach. 

  1. Łamiące serce nagranie. Po powrocie ze szpitala pielęgniarz spojrzał na syna i zalał się łzami
  2. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma

Kaja Godek, chce, aby katolicy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej podczas świąt Wielkanocy 

Niedawno Rząd zaostrzył restrykcje dotyczące naszego funkcjonowania w przestrzeni publicznej. To, co najbardziej uderzyło działaczkę Fundacji Życie I Rodzina, to ograniczenie w liczbie osób mogących przebywać podczas sprawowania Mszy. Jedynie 5 osób, z wyjątkiem kapłana może brać udział w Eucharystii. Kaja Godek, podnosi jednak, że jest to nieadekwatne do obostrzeń stosowanych np.: w komunikacji miejskiej. Obecnie liczba pasażerów może wynosić maksymalnie połowę liczby miejsc pojazdu. Natomiast bez względu na ilość miejsc w kościele, liczba wiernych mogących uczestniczyć we Mszy jest niezmienna. 

Budzi niezrozumienie fakt, że akurat zgromadzenia o charakterze religijnym uznano za szczególnie podatne na transmisję choroby. – czytamy w petycji wystosowanej do Premiera, jak cytuje portal wyborcza.pl. 

Jednak mimo postulatów Kai Godek, Watykan podjął już decyzje w związku tegorocznymi obrzędami Wielkanocy. Natomiast w piątek 27 marca odniosło się do nich Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kaja godek
fot. unsplash.com/
Akira Hojo

Kaja Godek, walczy o przywrócenie Mszy Świętej w kościele. 

kaja godek
fot. unsplash.com/Karl Fredrickson

Działaczka wraz z członkami swojej fundacji zbiera podpisy pod petycją, którą zamierza wystosować do Premiera Mateusza Morawieckiego. 

kaja godek
Screen z youtube.com/Portal wPolityce

Kaja Godek, uważa, że obostrzenia dotyczące Kościoła są dyskryminujące.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów „na dziko”, oburzające zachowania
  3. Mamy zdjęcia mieszkania Kuby Wojewódzkiego. Jest gigantyczne i tak luksusowe, że zapiera dech
  4. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  5. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
  6. Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarcia

 

Źródło: wyborcza.pl

 

Poprzedni artykułOkrzyknięto ich „najbrzydszą parą młodą na świecie”. Ona ma brodę, a jego można się bardzo przestraszyć
Następny artykułDarmowe wakacje dla pomagających w szpitalach. Niewiarygodny gest polskich kurortów
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.