Kaja Godek za pośrednictwem Facebooka zamieściła zdjęcie ze swoim synem Wojtkiem. W opisie fotografii umieściła fragment dialogu ze swoim synem, w którym odniosła się do popularnej bajki dla dzieci pt. Muminki. Oficjalny profil bajki nie pozostał obojętny działaczce, postanowiono stosownie odpowiedzieć. 

Kaja Godek regularnie dodaje posty na swoim Facebooku, jednak w ostatnim czasie nie spotyka się z przychylnymi odpowiedziami internautów. Kontrowersyjna działaczka postanowiła dodać zdjęcie z synem, w którym odniosła się do bajki Muminki. Oficjalne konto kreskówki na Facebooku odpowiedziało Kai.

Kaja Godek – wpis na Facebooku

Kaja Godek regularnie zamieszcza na swoim Facebooku wpisy ze swojego życia zawodowego oraz prywatnego. Kilka dni temu opublikowała zdjęcie ze swoim synem Wojtkiem, do którego zamieściła wymowny wpis: – Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków. – Co, mama? – Wszystkie muminki są już bezpieczne, wiesz? – O, super! Dzięki, mama! To i ja jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję. Dobranoc. – napisała Kaja Godek.

Jak wiadomo 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny ogłosił decyzję zakazującą aborcji z przyczyny embrio-patologicznej. Kontrowersyjna działaczka jest zwolenniczką tego postanowienia, o czym wyraźnie daje do zrozumienia za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz swoich publicznych wypowiedzi. Tym razem spotkała się z dość zaskakującą odpowiedzią.

Muminki odpowiedziały Kai Godek

Zamieszczone przez Kaję Godek zdjęcie z synem skomentował oficjalny profil Muminków na Facebooku. Komentarz spotkał się z bardzo dużym uznaniem oraz poparciem internautów. Producenci Muminków dali jasno do zrozumienia, że nie chcą, by bajka była wykorzystywana do celów politycznych.

– Dla Tove Jansson, która pisała i ilustrowała opowieści o Muminkach, wolność wyboru w życiu i sztuce była jedną z najważniejszych wartości, które kierowały jej życiem i twórczością – w tym jej ukochanymi historiami o Muminkach. My, w Moomin Characters Oy Ltd, firmie Jansson założonej w latach pięćdziesiątych XX wieku, nie akceptujemy wykorzystywania opowieści o Muminkach do celów politycznych – napisały osoby prowadzące oficjalny profil Muminków pod zdjęciem Kai Godek z synem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kaja Godek
fot. screen facebook.com/pg/Kaja-Urszula-Godek

Zdjęcie Kai Godek zostało skomentowane przez oficjalny profil Muminków na Facebooku.

Poprzedni artykułWprowadzono nowy zakaz, obowiązuje już od dziś. Potrwa do 10 listopada
Następny artykułLekarz bije na alarm. Jeden nietypowy objaw koronawirusa u dzieci może zwiastować kłopoty
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl