Kalina Jędrusik była jedną z niekwestionowanych ikon PRL-u. Nikt nie pozostawał wobec niej obojętny, czy to ze względu na jej talent aktorski, czy obyczajowe skandale z jej udziałem. Nazywano ją polską Marilyn Monroe, opowiadano historie o licznych romansach i zamiłowaniu do luksusu. Jaka była naprawdę aktorka, w której kochali się mężczyźni, a kobiety chciały się do niej upodobnić?

Choć w czasach PRL-u Kalina Jędrusik biła rekordy popularności, nikt nie czuwał przy niej, gdy umierała. Gwiazda wyszła za pisarza, Stanisława Dygata. Para artystów organizowała w swoim domu na Żoliborzu huczne przyjęcia, na których pojawiała się cała śmietanka towarzyska. Ich drzwi były zawsze otwarte… szczególnie dla kochanków pięknej pani domu, zresztą za aprobatą jej męża, z którym była w otwartym związku. Kalina Jędrusik: skandalistka, a może ofiara wizerunku wymyślonego przez Dygata?

Kalina Jędrusik – jaka była naprawdę?

Kariera Kaliny Jędrusik rozpoczęła się zaraz po studiach. Debiutowała w gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie poznała swojego przyszłego męża, Stanisława Dygata. Młodziutka debiutantka szybko zawróciła mężczyźnie w głowie. 

Pikanterii całej sprawie dodawał fakt, że Dygat był od Jędrusik o szesnaście lat starszy. Co gorsza, zaczął oficjalnie przedstawiać ukochaną jako żonę, chociaż więzy małżeńskie łączyły go nadal z inną kobietą! Kiedy rozwiódł się z Władysławą Nawrocką, nic już nie stało na przeszkodzie do szczęścia zakochanych. To Stanisław Dygat miał wpaść na pomysł, żeby uczynić z żony polski symbol seksu. Pragnął, by stali się parą na miarę pięknej aktorki i dramaturga Arthura Millera.

Niekwestionowana gwiazda

Złośliwi często sugerowali, że Kalina zawdzięcza zawrotną karierę wyłącznie Dygatowi, jednak aktorce nie można odmówić wyjątkowego talentu aktorskiego i wokalnego. Umiejętności wokalne Kaliny dostrzegli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, czyli założyciele legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Jedną z największych gwiazd kabaretu była właśnie przepiękna Kalina. 

Wiele osób twierdziło, że Kalina była więźniarką swojego wizerunku seksbomby, który starała się wypełniać pod batutą męża. Najchętniej obsadzano ją w rolach leżących w pościeli uwodzicielek, kobiet słodko trzepoczących rzęsami w wydekoltowanych i obcisłych kreacjach. Kalina Jędrusik występowała zarówno na deskach teatru, jak i na szklanym ekranie.

Chociaż w związku ze Stanisławem Dygatem ikona PRL-u pozostała do śmierci, to para nie była sobie wierna. Podobno Dygat nie potrafił sprostać oczekiwaniom seksualnym Kaliny, więc przyzwalał na jej liczne romanse. 

Samotna śmierć

Po śmierci męża Jędrusik całą miłość przelała na koty, które okazały się bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Gwiazda zmarła 7 sierpnia 1991 roku na astmę spowodowaną kocią sierścią. Chociaż nie ma jej już z nami, jej twórczość pozostanie wieczna, a ona sama pozostanie ikoną na zawsze! 

POSŁUCHAJCIE PIOSENKI KALINY:

Kalina była niekwestionowaną gwiazdą Kabaretu Starszych Panów. 

kalina jędrusik: skandalistka
instagram.com @marcysia685

Kalina Jędrusik była nazywana polską Marilyn Monroe.

kalina jędrusik: skandalistka
fot. Jerzy Bielak, instagram.com @fototeka_fina

Jej rola w filmie Lekarstwo na miłość u boku Andrzeja Łapickiego zapadła wielu w pamięci.

kalina jędrusik: skandalistka
instagram.com @tvp_kultura

Była pożądana przez wszystkich.

kalina jędrusik: skandalistka
kadr z filmu ”Lekarstwo na miłość”

O Kalinie mówiła cała Polska!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Lata temu Barbara Brylska straciła córkę w tragicznym wypadku. Kulisy nagłej śmierci 20-latki
  4. WOŚP zebrał już astronomiczną kwotę. Miliony napływają na konto fundacji z całej Polski
  5. Najbardziej nieudane operacje plastyczne. 10 zdjęć ludzi, którzy zrobili sobie krzywdę
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

źródło: weekend.gazeta.pl, pomponik.pl

Poprzedni artykułJak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę? Kilka prostych wskazówek
Następny artykuł9 gwiazd, które zmarły w strasznych okolicznościach. Były młode i utalentowane