Kalkulator snu — zastanawiałaś się kiedyś, ile czasu spać, żeby się wyspać? Okazuje się, że nie ma na to jednej słusznej odpowiedzi, a to innowacyjne urządzenie pomoże ci w obliczeniu idealnego czasu wypoczynku! Jak to działa?

Wiadomo, że czasem ciężko jest nam obudzić się rześkimi i gotowymi do pracy – co jednak, jeśli kładziesz się spać wcześnie i w teorii powinnaś być wyspana, tymczasem nie jesteś w stanie otworzyć oczu? Pomoże ci kalkulator snu — urządzenie, które podpowie ci, jak działa cykl snu i o której powinnaś się położyć, by wstać wypoczęta! Jak to działa? Sprawdzamy!

Kalkulator snu

Jak obliczyć idealny czas snu? Odpowiedzią jest internetowy kalkulator snu, który pomoże ci dostosować swój zegar biologiczny do potrzeb organizmu. Wczesne wstawanie, zasypianie i budzenie się o podobnych godzinach i spokojny sen to podstawa zdrowia i dobrze rozpoczętego dnia. Kalkulator snu sprawi, że nie tylko wstaniesz o pożądanej godzinie, ale będziesz tak wyspana, że nie potrzebna będzie ci kawa!

Optymalny czas snu jest dyktowany naszymi indywidualnymi potrzebami, jednak przyjmuje się, że powinno się wypoczywać przez 7-9 godzin dziennie. Czasem jednak nawet 9 godzin smacznej drzemki nie sprawia, że jesteśmy wyspani, a wszystko to przez zaburzony cykl snu. Jak temu zaradzić?

Jak wstać wypoczętym?

Kalkulator snu pomoże ci wstać i od razu zacząć dzień, bez potrzeby dobudzania się przez 20 minut. Jak to działa? Wystarczy, że na stronie internetowej kalkulatora wpiszesz godzinę, o której planujesz wstać. Wówczas urządzenie zaproponuje ci  różne pory zgodne z cyklem snu, o których powinnaś się położyć. W zależności od tego ile masz czasu lub ile wypoczynku potrzebujesz, wystarczy wybrać tę najlepszą opcję. 

Przykładowo, jeśli musisz wstać o 6:15, internetowy kalkulator proponuje godziny 21:00, 22:30, północ, 1:30 i 3:00. Urządzenie podpowiada również, że przeciętny człowiek potrzebuje 15 minut, by zasnąć, warto więc uwzględnić to przy wybieraniu odpowiedniej pory snu. Nasza drzemka powinna zawierać w sobie 5-6 90-minutowych cykli snu. Teraz już wiesz, jak poradzić sobie z porannym wstawaniem — kalkulator snu znajdziesz TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kalkulator snu
unsplash.com Jeremy Banks

Wczesne wstawanie daje nie tylko siłę i energię, ale także czas na przyjemny poranek!

kalkulator snu
unsplash.com Emma Simpson

Odpowiednio ustawiony cykl snu pozwala nam dużo zyskać.

kalkulator snu
unsplash.com Bruce Mars

Wstawanie wypoczętą to najlepsze, co możesz sobie zafundować! Wypróbuj kalkulator snu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co zamiast kawy? 8 zdrowych zamienników, które są lepsze od kawy
  2. Jak przestać jeść pod wpływem emocji i stresu? 6 prostych kroków, które ci w tym pomogą
  3. Zatkane ucho. Skuteczne i sprawdzone sposoby, by odetkać ucho
  4. Zdrowe smoothie. Proste i szybkie przepisy na pyszne smoothie
  5. Ćwiczenia na smukłe ramiona. 6 skutecznych ćwiczeń, które możesz robić w domu
Poprzedni artykułGwiazda „Barw Szczęścia” jest w zaawansowanej ciąży. Ojcem jest znany aktor!
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan nie poprowadzi już The Voice’a. Zastąpią ją dwie piękne blondynki
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.