Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kamil Durczok ukrywał przykrą chorobę
Kamil Olek
Kamil Olek 20.11.2021 09:42

Kamil Durczok ukrywał przykrą chorobę

Kamil Durczok
fot. instagram.com/kamildurczok_official

Kamil Durczok zmarł nad ranem 16 listopada. Oficjalną przyczyną śmierci dziennikarza było „zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymania krążenie”. Przez lata mierzył się on jednak również z innymi schorzeniami – jednym z nich była zaś depresja, którą długo ukrywał jednak przed światem.

Durczok o walce z depresją

Prezenter opisał swoje zmagania z chorobą w jednej z dwóch wydanych książek autobiograficznych. Jak twierdził, początkowo nikt nie zauważył symptomów depresji. Pierwszą osobą, która powiedziała o tym głośno była zaś jego była żona – Marianna Dufek.

Jesteś głęboko chory na depresję i pierwszy, komu w to uwierzysz, będzie twoim wybawcą – miała powiedzieć w momencie rozstania.

Niedługo potem Durczok trafił na wywiad z Justyną Kowalczyk, która – jako jedna z niewielu osób publicznych – przyznała, że mierzy się z chorobą.

– Kowalczyk dokonała nieprawdopodobnej rzeczy, przyznając się publicznie do depresji. Przecież wciąż część ludzi traktuje ją jako chorobę psychiczną, w dodatku zawinioną. Odczarowała to swoim autorytetem i wagą sukcesu, za którym stała ciężka praca – pisał w książce „Przerwa w emisji”.

Stwierdził też, że to właśnie sportowczyni była „pierwszą osobą, której uwierzył”, jej wyznanie pomogło mu na chwilę uporać się ze stanami depresyjnymi.

– Mogę przez jakiś czas udawać, że depresji nie ma, co więcej, nawet doświadczam pozytywnych objawów rzekomego wyjścia z tego stanu. „Rzekomego”, bo przy najbliższej okazji, kiedy się zapomnę, problem wraca ze zdwojoną siłą – przyznawał jednak.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Internautka wspomina przypadkowe spotkanie z Kamilem Durczokiem
  2. Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci
  3. Na co chorował Kamil Durczok? Dziennikarz lata temu poznał przykrą diagnozę