Kamila Skolimowska miała 27 lat i wielkie plany na przyszłość. Wydawało się, że najwspanialsze osiągnięcia są dopiero przed nią. Niestety, nagła śmieć młodej kobiety w jednej chwili zniweczyła wszystkie marzenia i pogrążyła cały kraj w żałobie. Czy naprawdę musiała umrzeć?

Ta tragedia głęboko zasmuciła wszystkich Polaków. Nikt nie mógł uwierzyć, że Kamila Skolimowska naprawdę nie żyje. Miała na koncie wybitne osiągnięcia, w tym złote medale, puchary i rekordy świata. Wszyscy pytali, jakim cudem tak młoda i sprawna fizycznie kobieta poniosła nagłą śmierć? Żadne z jej planów i marzeń ostatecznie nigdy się nie ziściły. Kto wie, co stałoby się z nią w przyszłości, gdyby nie pewien feralny trening… Co dokładnie zaszło tamtego tragicznego dnia?

Jak zmarła Kamila Skolimowska?

Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego 2009 roku, więc kilka miesięcy temu miała miejsce dziesiąta rocznica śmierci sportsmenki. Młoda kobieta przebywała akurat w Portugalii. Właśnie brała udział w treningu, kiedy nagle zasłabła. Chociaż pomoc nadeszła błyskawicznie, gwiazdy sportu nie udało się uratować.

Jeszcze zanim Skolimowska znalazła się w szpitalu, zdążyła stracić przytomność. Wtedy rozpoczęła się dramatyczna akcja ratunkowa, w której wzięli udział liczni ratownicy i lekarze. Niestety, młodej kobiety już nie udało się ocalić. Przyczyna śmierci sportsmenki zszokowała zarówno jej bliskich, jak i fanów. Okazało się, że 27-latka miała zator tętnicy płucnej, do którego doszło z powodu nieleczonej zakrzepicy. 

Co najgorsze, okazało się, że tragedii można było zapobiec. Jak czytamy na viva.pl, kilka dni przed pechowym treningiem Skolimowska zgłosiła się do specjalisty z powodu uporczywego bólu w łydce. Ten uznał, że najlepszym lekarstwem będzie masaż. Niestety, zalecenie miało opłakane skutki – to właśnie ono uruchomiło zakrzep i doprowadziło do zatoru. 

O czym marzyła Kamila Skolimowska?

Jak informuje viva.pl, Kamila Skolimowska przed śmiercią zdążyła się zaręczyć. Jej wybrankiem był dziennikarz sportowy o imieniu Marcin.

Zakochani rozpoczęli już planowanie idealnego ślubu. Sportsmenka pragnęła zostać w przyszłości matką. Wspólnie z partnerem marzyli, że będą mieli troje dzieci. Niestety, najmłodsza mistrzyni olimpijska w historii Polski przeszła do historii jako postać tragiczna

Kamila Skolimowska dziś mogłaby być szczęśliwą żoną i matką. Jednak splot tragicznych przypadków doprowadził do śmierci zdolnej i młodej kobiety.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kamila skolimowska
fot. facebook.com Kamila Skolimowska

Kamila Skolimowska w chwili śmierci miała zaledwie 27 lat. 

kamila skolimowska
fot. facebook.com Kamila Skolimowska

Młoda kobieta nie zdawała sobie sprawy, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. 

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.