26 października prezydent Andrzej Duda ogłosi zmiany w składzie Rady Ministrów. Po pojawiających się wcześniej nieoficjalnych doniesieniach wygłoszone zostało potwierdzenie takiego stanu rzeczy. Wszystko ma się rozegrać we wtorkowe popołudnie.

Informacje o możliwości zmian w składzie rządu PiS po raz pierwszy ogłosił rzecznik rządu Piotr Mueller. Jest pewne, że jutro właśnie tak się stanie.

Andrzej Duda ogłosi zmiany w składzie Rady Ministrów

Kancelaria Prezydenta wydała na swojej stronie internetowej oficjalne potwierdzenie zmian w Radzie Ministrów, które dokonane zostaną jutro po południu.

– 26 października 2021 r. (wtorek) o godz. 17 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

Do rządu Mateusza Morawieckiego ma wejść Piotr Nowak, który zostanie szefem resortu rozwoju, Anna Moskwa ma być kierowniczką resortu klimatu, gdzie zastąpi Michała Kurtykę. Mają zająć się polityką klimatyczną i negocjacjami z Unią Europejską.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jakiś czas temu PAP miała podać słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że nowym ministrem sportu zostanie Kamil Bortniczuk. Przez ostatnie pół roku obowiązki te sprawował wicepremier Piotr Gliński.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl