Kancelaria Sejmu popełniła żenującą wpadkę, którą Polacy z pewnością zapamiętają na długi czas. Jak się okazuje, rażący błąd został popełniony przy okazji przygotowań do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Wytłumaczą się z tak dużego niedopatrzenia? Tego chyba nie da się odkręcić. Tysiące osób już wiedzą o wszystkim.

Kancelaria Sejmu zaliczyła wielką wpadkę, która nie umknie wielu Polakom. Okazało się bowiem, że podczas wysyłania zaproszeń do poszczególnych jednostek, na uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy, popełniono spory błąd ortograficzny.

Wielka wpadka Kancelarii Sejmu 

Kancelaria Sejmu zaliczyła wielką wpadkę. Niestety, z tej pomyłki będzie ciężko się wytłumaczyć. Cała Polska już zobaczyła, że nawet tam są problemy z polską ortografią. Trzeba przyznać, język polski jest bardzo trudny, jak widać nawet dla Polaków na wyższym szczeblu.

Kancelaria Sejmu wysłała bowiem zaproszenie do pani Róży Thun, jak się jednak okazało, na kopercie widniało zupełnie inne imię. Jakie? To trzeba zobaczyć na właśnie oczy. Posłanka do Parlamentu Europejskiego, postanowiła publicznie odnieść się do sprawy. Zaproszenie zamiast do Róży Thun zaadresowano do… Ruży Thun.

 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
 2. Właśnie dziś się zaczęło. Cała Polska już odczuwa skutki, co będzie dalej?
 3. Jarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania Warszawskiego

Problemy z ortografią

Jak się okazuje, w polskim Sejmie ktoś ma problemy z ortografią, i chyba nawet wiadomo kto. W końcu nadawcą zaproszenia z wielkim bykiem była Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. 

Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam – napisała Róża Thun, z premedytacją popełniając ortograficzne błędy i zamieszczając na Twitterze zdjęcie feralnego zaproszenia. 

Jak Kancelaria Sejmu wytłumaczy się z takiej wpadki?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

 1. Mąż był za ścianą, kontrowersyjne poczynania Kaliny Jędrusik nie mieściły się w głowie. Miała też nieposkromione zamiłowanie do gotowania
 2. „Bezgłowy” pies podbija serca internautów. Żyje i ma się dobrze, jest uroczy
 3. Pakując walizki męża znalazła porażającą rzecz. Bez namysłu pojechała do szpitala, nie mogła uwierzyć
 4. Mały Staś zabrał głos. Chłopiec powiedział piękne słowa na temat Powstania Warszawskiego, cała Polska wzruszona
 5. Piotr Żyła opublikował oficjalne oświadczenie. Całą Polskę zamurowało
 6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
 7. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać
 8. Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 
Poprzedni artykułNiewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami
Następny artykułAgata Młynarska postanowiła spisać testament. Przekazała fanom ważną wiadomość
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.