Czy istnieje coś bardziej relaksującego, niż gorąca kąpiel z książką w ręku? Naszym zdaniem – nie! Ale jak wpływa ona na ciało i wygląd? Przedstawiamy cztery powody, dla których warto wybrać wannę od prysznica.

Gorąca kąpiel – jak wpływa na Twoje ciało?

1. Gorąca kąpiel może poprawić nastrój.

Kąpiel może zmniejszyć uczucie depresji i pesymizmu. Daje poczucie izolacji, spokoju i komfortu. Uczucie bliskości, które otrzymujemy zanurzając się w ciepłym płynie, daje nam uczucie przypominające nam bycie w łonie matki. 

Ogólnie rzecz biorąc, kąpiel wywołuje w nas uczucie komfortu, a do tego swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, przez co pozwala zrelaksować się umysłowi, a następnie całemu ciału.

2. Kąpiel wpływa na lepszy sen.

W nocy temperatura naszego ciała naturalnie spada, co sygnalizuje produkcję melatoniny – hormonu snu. Moczenie się w ciepłej kąpieli podnosi temperaturę organizmu, a wyjście z niej ją ochładza, pobudzając w ten sposób produkcję melatoniny i lepiej przygotowując ciało do snu.

3. Może pomóc złagodzić ból mięśni.

Ciepła kąpiel pobudza krążenie krwi, przez co rozluźnia obolałe i napięte mięśnie. Dodatek gorzkiej soli pomaga zmniejszyć stan zapalny stawów. Wykazano również, że właściwości przeciwzapalne kąpieli solnych mają pozytywny wpływ na osoby cierpiące na choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca typu drugiego.

4. Kąpiele są dobre dla Twojego serca.

Według niektórych badań regularna, ciepła kąpiel może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Jest to istotne, ponieważ zapobiega to poważniejszym chorobom serca, takim jak na przykład zawał. 

5. Kąpiele mogą złagodzić objawy przeziębienia i grypy.

Para z gorącej kąpieli działa cuda w przypadku zatkanego nosa i silnego kaszlu. Rozszerza ona naczynia krwionośne na twarzy i nosie, rozluźniając w ten sposób wszelkie blokady śluzu. Umiarkowana kąpiel może również pomóc układowi odpornościowemu lepiej zwalczać wirusy.

Poprzedni artykułMikrodermobrazja – jakie efekty daje ten zabieg?
Następny artykułJuż za kilka dni ogromne zmiany w Rossmannie. Koniec z wykładaniem produktów przy kasie
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.