Kariera aktora, czy też osobowości medialnej wymaga mocnego nazwiska. Wiele znanych osób występuje w mediach, oraz prywatnie pod innym mianem niż te, które mieli wpisane do aktu urodzenia. O kim mowa?

Każdy ma swoje powody. Niektóre osoby miały na względzie nieprzyjemne brzmienie swojego nazwiska, innym zależało, by ich kariera wystrzeliła w górę. Oto siedem bardzo znanych osobowości polskiego show-biznesu, które nie występują pod własnym nazwiskiem – niektóre z nich naprawdę wprawią was w szok.

Kariera gwiazd: prawdziwe nazwiska

1.Borys Szyc 

Borys Szyc zmienił nazwisko ze względu na swoją matkę. Aktor przyszedł na świat jako Borys Michalak, a jego mama, która nosi nazwisko Szyc, wychowywała go samotnie – podało rmf.fm.

2. Wioletta Arlak

To dość typowa sytuacja, w której aktorka zmieniła swoje nazwisko, ponieważ ważna była dla niej kariera. Właściwe nazwisko sympatycznej aktorki to… Zmarlak.

3. Donatan

Wiele osób zapewne myślało, że pseudonim artystyczny, jaki nosi producent, pochodzi od jego imienia lub nazwiska. Nic bardziej mylnego – artysta ma wschodnie korzenie, i w rzeczywistości nazywa się Witold Czamara.

4.Kayah

Kayah to swego rodzaju dobro krajowe i instytucja, której kariera będzie trwała tak długo, jak gwiazda będzie chciała. Czy ktoś wie jednak, jak artystka nazywa się naprawdę? Kayah to tak naprawdę Katarzyna Szczot.

5.Jerzy Połomski

Jerzy Połomski urodził się z nazwiskiem Pająk. Według informacji rmf.fm zmianę nazwiska piosenkarzowi zasugerował jego wykładowca. 

6.Wojciech Modest Amaro 

Kariera Wojciecha Modesta Amaro mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie przyjął on nazwiska swojej byłej żony. Pierwotnie nosił on dużo bardziej swojsko brzmiące nazwisko – Basiura.

7. Patryk Vega

Słynny reżyser, który święci ostatnio wiele sukcesów, jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów na jego filmy, przyszedł na świat jako Patryk Krzemieniecki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kariera
instagram.com/wojciechmodestamaro

Czy kariera Wojciecha Modesto Amaro wyglądałaby inaczej, gdyby został przy swoim nazwisku?

kariera
instagram.com/kayah_official

Kayah to w rzeczywistości Katarzyna Szczot.

kariera
instagram.com/patryk_vega_official

Patryka Krzemienieckiego do zmiany nazwiska zainspirował film Pulp Fiction.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Na jaw wyszedł sekret Roksany Węgiel. Nawet najwięksi fani będą zaskoczeni
  4. Awantura w „Dzień Dobry TVN”. Kinga Rusin nie wytrzymała, odpowiedziała na zarzuty
  5. Alicja Bachleda-Curuś planuje ślub? Jej partner przyleciał do Polski, aby poznać przyszłych teściów
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło: rmf.fm

Poprzedni artykułKim jest Nicole Bogdanowicz? 22-latka może pokonać Julię Wieniawę w „Tańcu z gwiazdami”
Następny artykułSkończył ci się tusz? Nie wyrzucaj opakowania, twoje rzęsy ci podziękują
Redaktor działu show-bieznes w Lelum.pl. Student amerykanistyki, który kocha pisać, szczególnie krótkie formy. Dziennikarstwo to jego pierwsze zajęcie w życiu - wbrew przysłowiu o wchodzeniu do tej samej rzeki postanowił wrócić do tego, co lubi najbardziej. Jego ulubione gwiazdy to Krzysztof Krawczyk, Michał Szpak i Danny DeVito. Prywatnie lubi piłkę nożną, filozofię i gotowanie.