Karin Stanek była uznawana za jedną z największych gwiazd lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Niekwestionowana królowa bigbitu porywała do tańca tłumy, a o jej niespożytej energii krążyły legendy. Wydawało się, że ma wszystko – talent, urodę i pieniądze. Okazało się jednak, że jej życie nie było usłane różami. Podobno artystka chciała popełnić samobójstwo – powodem miał być mężczyzna. 

Życiowe tragedie nie omijają największych gwiazd. Doświadczyła tego polska wokalistka, która świeciła triumfy w latach siedemdziesiątych. Chociaż z roku na rok kariera Karin Stanek nabierała coraz większych obrotów, jej życie prywatne pozostawiało wiele wątpliwości. Podobno artystka prawie targnęła się na własne życie z powodu mężczyzny.

Dziewczyna z gitarą

Publiczność pokochała jej nieskrępowaną ekspresję i żywiołową osobowość. Wszyscy nucili jej największe hity takie jak Chłopiec z gitarą, Malowana lala czy Jedziemy autostopem. Była nazywana pieszczotliwie pchełką, była ikoną polskiego bigbitu  i za każdym razem, gdy pojawiała się na scenie, porywała tłumy. Niestety w życiu prywatnym nie układało jej się tak znakomicie, jak na estradzie.

Artystka w wywiadach opowiadała, że nie ma dzieci, bo przez wiele lat pełniła funkcję matki dla swojego rodzeństwa. Okazało się jednak, że powody były zupełnie inne. 

Dlaczego Karin Stanek próbowała odebrać sobie życie?

Po triumfach w kraju Stanek przez wiele lat przebywała za zachodnią granicą, gdzie spełniała się zawodowo. Gdy przyjechała do Polski na pogrzeb, ogłoszono stan wojenny i nie mogła wrócić do RFN. Wówczas jej kariera legła w gruzach. Władze PRL-u odebrały jej możliwość koncertowania w odwecie za przebywanie poza krajem. Jedynym pocieszeniem był dla wokalistki ognisty romans z żonatym mężczyzną. Jednak po kilku latach uczucie tych dwojga się wypaliło, a Karin bardzo boleśnie odczuła rozstanie. Myślała nawet o próbie samobójczej, o czym napisała w autobiografii:

– Gdy pod presją rodziny i otoczenia musieliśmy się rozstać, myślałam nawet o odebraniu sobie życia. Uratowała mnie miłość do mamy, nie mogłam jej wyrządzić takiej krzywdy – zdradziła w swojej autobiografii. 

Artystka zmarła w 2011 roku na zapalenie płuc. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

karin stanek
facebook.com – Karin Stanek

Karin Stanek wzbudzała sensację wszędzie, gdzie tylko się pojawiła.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułSonia Bohosiewicz nago? Aktorka pokazała zdjęcie, które rozgrzało fanów
Następny artykułUczestniczka The Voice zginęła podczas spotkania z fanami. Została zastrzelona