Karl Lagerfeld nie żyje. W wyobrażeniach wielu osób był nieśmiertelny. Niekwestionowany król mody zmarł w wieku 85 lat. Przez ostatni czas poważnie chorował. Co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci?

Odeszła jedna z najważniejszych osób w świecie mody. Bez niego żaden wybieg nie będzie wyglądał już tak samo. Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Według zagranicznych mediów projektant trafił do szpitala wieczorem, poprzedniego dnia. 

Karl Lagerfeld nie żyje

Dyrektor domu mody Chanel, uznawany był za jedną z najważniejszych postaci współczesnej branży. Zapisał się złotymi literami w pamięci wielu osób. Zmarł dzisiaj, 19 lutego 2019 roku. Szczegółowych informacji dotyczących jego stanu zdrowia nie podano do publicznej wiadomości. 

Na co zmarł Karl Lagerfeld?

Jak donoszą media, Karl Lagerfeld od dawna zmagał się z poważną chorobą. Z racji swojego wieku borykał się z problemami zdrowotnymi. Media zagraniczne nie podały jeszcze informacji na temat dokładnej przyczyny zgonu projektanta. Dla wielu osób ze świata mody nadszedł koniec pewnej epoki. Jeden z najsłynniejszych projektantów, Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. 

Lagerfeld nie pojawił się na ostatnim pokazie domu mody Chanel, który odbył się pod koniec stycznia. Już wtedy spekulowano, że jego stan zdrowia się pogorszył, a kreator coraz rzadziej będzie pojawiał się publicznie. Na pokazie mogliśmy podziwiać projektantkę Virgine Viard, która pojawiła się w zastępstwie Karla. 

Projektant miał niemieckie korzenie, jednak mieszkał i tworzył w światowej stolicy mody — w Paryżu. Działalność Lagerfelda nie ograniczała się wyłącznie do mody — był nie tylko kreatorem i wizjonerem, lecz także fotografem. Współpracował z największymi światowymi magazynami modowymi. Jedno jest pewne — bez niego świat mody nigdy nie będzie taki sam. Śmierć Karla Lagerfelda to definitywnie koniec pewnej epoki. 

W pamięci wielu osób z branży mody zostanie zapamiętany jako zawsze elegancko i stylowo ubrany wizjoner, który na zawsze odmienił oblicze mody. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

karl lagerfeld nie żyje
instagram.com @karflagerfeld

Karl Lagerfeld był uznawany za legendę mody.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPraca z gwiazdami daje Aleksandrze Kwaśniewskiej dużą satysfakcję. Czym się zajmuje?
Następny artykułIle zarabia Nina Terentiew? Zarobki „carycy polskiej telewizji” powalają!