Karolina została postawiona pod ścianą przez narzeczonego: chce, bym podpisała intercyzę. Dziewczyna czuje się oszukana, nigdy nie dała do zrozumienia, że zależy jej na pieniądzach ukochanego. Powinna się zgodzić na podpisanie dokumentu?

Podejście do podpisania intercyzy jest bardzo różne. Ciężko postawić się w sytuacji drugiej osoby: jeżeli to my dysponujemy dużym majątkiem, wolelibyśmy zabezpieczyć go, aby nie tracić po ewentualnym rozstaniu. Jeżeli jednak to nasz partner ma duże pokłady pieniędzy i wymaga od nas podpisania takiej umowy, czujemy się oszukani: przecież wcale nie zależy nam na tych pieniądzach, tylko na uczuciu. Tak też poczuła się Karolina, kiedy bogaty narzeczony poprosił ją o podpisanie intercyzy.

Czy powinnam podpisać intercyzę?

— Kilka miesięcy po zaręczynach, kiedy już na poważnie zaczęliśmy planować nasz ślub, on nagle wyskoczył z tematem intercyzy — wyznała Karolina. 

Dominik, jej narzeczony, prowadzi dobrze prosperującą firmę, którą rozwinął od niewielkiego start up’a. Miesięczne dochody mężczyzny prawie siedmiokrotnie przewyższają zarobki narzeczonej.

— Ma też bardzo duże oszczędności, wie, jak obchodzić się z pieniędzmi, ale to przecież nie oznacza, że ja będę je od razu wydawać na głupoty — tłumaczy Karolina.

Dodaje, że Dominik pochodził z zamożnej rodziny, więc dla niego taki układ wydaje się normalny, jednak Karolina widzi w tej sytuacji brak zaufania. 

— Przecież ślub chcemy wziąć nie po to, żeby się potem rozwieść. Jeżeli dajemy sobie kredyt zaufania, to uważam, że powinien obejmować wszystkie kategorie — dodaje. 

Para mieszka ze sobą od prawie trzech lat i zawsze narzeczony nie skąpił na niczym, chociaż partnerka wcale nie okazywała pragnienia luksusu. Nie wiem, czy powinnam podpisać tę intercyzę – wyznaje Karolina.

intercyza
Image by rawpixel from Pixabay

Karolina czuje się oszukana

— Czuję się oszukana, bo nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy o tym. Temat w ogóle się nie pojawiał, on sam robił mi niespodzianki: zabierał na sushi, kupował drogie prezenty, a mi było głupio! — wyznaje. 

Przed zaręczynami Dominik nie zapytał jej, o to, jak wyobraża sobie kwestie majątkowe, nie pozwolił podjąć jej żadnej decyzji. Sam przyszedł z umową, sporządzoną przez jego prawników! Kocham go jak wariatka, ale sama już nie wiem, czy on tak samo kocha mnie – dodała załamana dziewczyna. 

karolina
Image by Catkin from Pixabay

Przed Karoliną trudna decyzja: dać ukochanemu to, co chce i podpisać intercyzę, czy pożegnać się z narzeczonym raz na zawsze?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Podwyżki emerytur, to przeszłość. Teraz seniorzy muszą zacisnąć pasa
  2. Uwielbiany piosenkarz stracił ukochaną żonę. Wszystko przez wpływ sekty
  3. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  4. Gwiazda TVP przez dwa lata ukrywała rozstanie z mężem. Informacje dopiero teraz wyszły na jaw
  5. Pitbull zapłodnił husky. Szczeniaki wyglądają jak 8 cud świata, spektakularne zwierzaki
  6. 28 kapitalnych zdjęć szczeniaków, każdy mieszaniec. Krzyżówka dalmatyńczyka i jamnika to nie fotomontaż, niesamowite
Poprzedni artykułAkcesoria na jesień, które podkręcą twój styl. TOP 6 trendów sezonu
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak dodała nowe zdjęcie na Instagrama. Jej słowa wzruszają „Piękny dzień…”
Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.