Kasety VHS kiedyś służyły wielu polakom jako najpopularniejsze nośniki wideo. Ich odtwarzanie możliwe było za pomocą magnetowidów. Zważywszy na bardzo szybki rozwój technologii dziś już nie są w tak powszechnym użytku jak kiedyś, ale nie straciły na popularności. Dzisiaj są prawdziwym hitem. Pamiętacie jeszcze radość z ich używania?

Jeszcze do niedawna kasety VHS były niczym prehistoria. W dzisiejszych czasach już mało kto z nich korzysta. Jednak zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu posiadają zbiór znanych filmów na kasetach i wracają do nich z miłą chęcią. Dzisiaj taka kaseta jest naprawdę wielkim hitem.

Wspomnienie kasety VHS

Nie od dziś wiadomo, że ludzie mają zamiłowania do wszelkiego rodzaju klasyków i staroci. Jednym z nich są kasety VHS.Mieściły się na nich bajki, filmy i różnego rodzaju nagrania. Ich odtwarzanie było możliwe tylko za pomocą magnetowidu. W środku kasety VHS mieściła się taśma magnetyczna, która umożliwiała zapis oraz odtwarzanie obrazu.

Taśma magnetyczna została wynaleziona w 1951 roku przez firmę BCE w Los Angeles. Z kolei pierwsza kaseta VHS powstała ponad 20 lat później. Wyprodukowała ją japońska firma JVC. Ludzie z uśmiechem na twarzy wspominają popularne wypożyczalnie kaset wideo, w których kolorowe pudełka z filmami i bajkami przyprawiały o zachwyt dzieci i dorosłych.

Dzisiaj kasety VHS są prawdziwym hitem

Może ciężko w to uwierzyć, ale moda na kasety VHS powoli wraca. Oczywiście nie jest ona tak intensywna jak przed laty. Wystarczy spojrzeć na ceny takich kaset. Przeglądając znane portale zakupowe w internecie, można natknąć się na kasetę, której cena jest bardzo duża. To dlatego, że dla kolekcjonerów są one prawdziwym ewenementem.

Stały się one szczególnie popularne w latach 80. Wówczas znacznie wzrosło zainteresowanie tymi kasetami i zaczęło pojawiać się coraz więcej filmów rejestrowanych na taśmach magnetycznych.

A jak Ty wspominasz kasety VHS?

Poprzedni artykułMaciej Stuhr przygarnął pod swój dach Czeczenkę z trójką dzieci. Fani zdębieli, kiedy ujawnił powód decyzji
Następny artykułKąpał się, kiedy przyszedł do niego SMS. Żona zobaczyła wiadomość od kochanki, odpisała jej w mistrzowski sposób
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl