Kasety VHS kiedyś służyły wielu polakom jako najpopularniejsze nośniki wideo. Ich odtwarzanie możliwe było za pomocą magnetowidów. Zważywszy na bardzo szybki rozwój technologii dziś już nie są w tak powszechnym użytku jak kiedyś, ale nie straciły na popularności. Dzisiaj są prawdziwym hitem. Pamiętacie jeszcze radość z ich używania?

Jeszcze do niedawna kasety VHS były niczym prehistoria. W dzisiejszych czasach już mało kto z nich korzysta. Jednak zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu posiadają zbiór znanych filmów na kasetach i wracają do nich z miłą chęcią. Dzisiaj taka kaseta jest naprawdę wielkim hitem.

Wspomnienie kasety VHS

Nie od dziś wiadomo, że ludzie mają zamiłowania do wszelkiego rodzaju klasyków i staroci. Jednym z nich są kasety VHS.Mieściły się na nich bajki, filmy i różnego rodzaju nagrania. Ich odtwarzanie było możliwe tylko za pomocą magnetowidu. W środku kasety VHS mieściła się taśma magnetyczna, która umożliwiała zapis oraz odtwarzanie obrazu.

Taśma magnetyczna została wynaleziona w 1951 roku przez firmę BCE w Los Angeles. Z kolei pierwsza kaseta VHS powstała ponad 20 lat później. Wyprodukowała ją japońska firma JVC. Ludzie z uśmiechem na twarzy wspominają popularne wypożyczalnie kaset wideo, w których kolorowe pudełka z filmami i bajkami przyprawiały o zachwyt dzieci i dorosłych.

Dzisiaj kasety VHS są prawdziwym hitem

Może ciężko w to uwierzyć, ale moda na kasety VHS powoli wraca. Oczywiście nie jest ona tak intensywna jak przed laty. Wystarczy spojrzeć na ceny takich kaset. Przeglądając znane portale zakupowe w internecie, można natknąć się na kasetę, której cena jest bardzo duża. To dlatego, że dla kolekcjonerów są one prawdziwym ewenementem.

Stały się one szczególnie popularne w latach 80. Wówczas znacznie wzrosło zainteresowanie tymi kasetami i zaczęło pojawiać się coraz więcej filmów rejestrowanych na taśmach magnetycznych.

A jak Ty wspominasz kasety VHS?

Poprzedni artykułKrzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
Następny artykułMinisterstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.