Cała Polska żyje obecnie tragedią z Pszczyny, gdzie 30-letnia ciężarna kobieta zmarła z powodu sepsy. Na temat tej sytuacji postanowiła wypowiedź się również Kasia Tusk. Gwiazda zachęciła innych do nagłaśniania tej trudnej sprawy.

Kasia Tusk postanowiła zabrać głos w sprawie zmarłej ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Blogerka zamieściła na swoim profilu na Instagramie mocny wpis, w którym wyraziła swoją bezsilność wobec systemu władzy.

Kasia Tusk wypowiedziała się na temat śmierci ciężarnej kobiety

Kasia Tusk postanowiła zabrać głos w sprawie ostatniej tragedii, jaka miała miejsce w Pszczynie. 30-letnia ciężarna Izabela zmarła w szpitalu z powodu sepsy. Z informacji wynika, że lekarze czekali aż do obumarcia płodu, ponieważ bali się konsekwencji za wykonanie aborcji. Przyczyniło się to do odejścia 30-latki. 

Na temat tej sytuacji wypowiedziało się wiele gwiazd. Teraz Kasia Tusk postanowiła wyrazić za pomocą swojego profilu na Instagramie, jakie emocje wyzwala w niej sprawa śmierci ciężarnej kobiety z Pszczyny.

Kasia Tusk szczerze o śmierci 30-latki z Pszczyny

Kasia Tusk zamieściła specjalny post, w którym wypowiedziała się na temat śmierci 30-letniej ciężarnej kobiety z Pszczyny. Gwiazda wyznała, że chciałaby nie przejmować się już takimi sprawami, ale nie potrafi zachować w tym temacie dystansu. Córka Donalda Tuska zdradziła także, że bardzo wiele kilometrów przeszła w strajku i bardzo wiele koleżanek zachęciła do udziału w takich wydarzeniach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Bardzo chciałabym zachować dystans i nie czuć tej potwornej bezsilności. Dodać sobie to piękne jesienne zdjęcie i planować miły weekend. Zająć się swoimi sprawami. Tym bardziej że tyle kilometrów już przeszłam w tych marszach. Tyle koleżanek wyciągałam na manifestacje. Tyle razy czytałam w komentarzach o tym, jakim jestem potworem, gdy starałam się merytorycznie wytłumaczyć, dlaczego prawny zakaz aborcji nie zmniejszy liczby ich wykonywania, a jedynie skaże kobiety na ryzyko utraty zdrowia i życia — napisała na swoim profilu na Instagramie Kasia Tusk

Kasia Tusk zachęciła także koleżanki i kolegów z branży do wykorzystania swojej rozpoznawalności w celu nagłaśniania trudnej sprawy. 

To dobrze, że coraz więcej kobiet i osobistości z życia publicznego zaczyna rozumieć, że problem dostępu do aborcji w Polsce to jednak nieco bardziej skomplikowana sprawa niż „bycie za życiem lub przeciwko”. Że świat nie jest czarnobiały, a polityka, od której tak wiele znanych osób ucieka z obawy o utratę lajków jednak ma wpływ na nasze życie — kontynuowała Kasia Tusk na Instagramie

W komentarzach nie brak pozytywnych słów na temat wpisu Kasi Tusk. Fani są zachwyceni jej postawą i mądrymi słowami, jakie znalazły się w zamieszczonym przez nią poście. Za ważny społecznie wpis podziękowała Kasi Tusk także Magda Mołek za pomocą komentarza na Instagramie.

-Dziękuję, że jesteś — napisała Magda Mołek pod postem Kasi Tusk

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl)

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl