Katarzyna Bonda: mama autorki zmarła na nowotwór. Pisarka, która podbiła polski rynek swoimi kryminalnymi powieściami niedawno pożegnała ukochaną mamę, która zawsze była dla niej bohaterką. Odeszła szybko, gwałtownie.

Pisarka od zawsze bardzo podziwiała swoją mamę. Do końca walczyła o życie i mimo przeciwności losu nie traciła sił. Katarzyna Bonda: mama była dla niej wielkim autorytetem. Po jej śmierci pisarka opublikowała wzruszający nekrolog, w którym opisuje ukochaną zmarłą i opowiada, jaką była kobietą.

Katarzyna Bonda: mama autorki zmarła na nowotwór

Mało kto wie, że autorka poczytnych kryminałów wychowała się w rodzinie o białoruskich korzeniach. Mama była dla niej bohaterką. Jej zmagania z nowotworem były ciężkim przeżyciem dla całej rodziny — Nina Załuska-Bonda była prawdziwą wojowniczką. Po latach walki z chorobą zmarła w marcu zeszłego roku. Katarzyna Bonda podzieliła się z tej okazji historią mamy, która jest naprawdę niezwykła.

– Gdybym miała opisać moją Mamę jednym słowem, byłoby to słowo: harda. Nosiła zawsze dumnie głowę, wyprostowana niczym żołnierz stawała do wszelkich potyczek życiowych, mierzyła się z przeciwnościami losu bezwzględnie, zawsze mając na pierwszym miejscu honor. Wydawała się niezniszczalna.

Jadwiga Stachowiak

Zmarła Jadwiga Stachowiak

Mama Katarzyny Bondy miała fascynujące życie

Pisarka opowiedziała o zmaganiach jej mamy z losem. Pochodząca ze wsi, za młodu wydziedziczona przez ojca i osierocona przez matkę uciekła szukać szczęścia w większym mieście. Tam jako młoda dziewczyna szybko zdobyła pracę w zakładach drzewnych. Ciężko pracowała na swoje utrzymanie, nigdy jednak się nie poddawała.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Katarzyna Bonda: mama była dla niej wzorem do naśladowania. We wzruszającym nekrologu pisarka wspomniała o woli walki swojej mamy i podziękowała jej za wszystko, co zrobiła dla swoich dzieci.

– Kiedy los dotknął ją śmiertelną chorobą, nie poddała się. Lekarze dawali jej kilka lat życia. A ona jedynie roześmiała się śmierci w twarz — wspomina pisarka — Odeszła szybko, gwałtownie, świadomie. Pogodzona z Bogiem. Żegnaj, Mamusiu! Będziesz zawsze żyła w nas, naszych dzieciach, naszych dziełach. Nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy, gdyby nie Ty. 

Mama Katarzyny Bondy była dla niej ogromnym oparciem i inspiracją. Gdyby nie ona i jej miłość do książek, być może nigdy nie przeczytalibyśmy wybitnych kryminałów pisarki!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Piotr Polk nigdy nie doczekał się biologicznych dzieci: „Brak mi dzieci z mojej krwi…”
  2. Dziennikarka TVP została zamordowana przez własną córkę. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
  3. Aktor Barw Szczęścia po raz 2 zostanie ojcem! Pokazał usg i zdradził płeć!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katarzyna bonda: mama
instagram.com/katarzynabonda

Katarzyna Bonda: mama autorki odeszła w zeszłym roku.

katarzyna bonda: mama
instagram.com/katarzynabonda

We wzruszającym nekrologu pisarka wspomina, jak ważną osobą była dla niej mama.

katarzyna bonda: mama
instagram.com/katarzynabonda

Nina Załuska-Bonda miała naprawdę ciężkie życie. Ze wszystkim jednak radziła sobie z podniesioną głową!

katarzyna bonda: mama
instagram.com/katarzynabonda

Pisarka zawsze podziwiała mamę, która była dla niej wielkim autorytetem.

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.