Katarzyna Butowtt była najpiękniejszą modelką lat 70. i 80. Zadebiutowała w wieku 15 lat i od tamtej pory regularnie pracowała w zawodzie. Nagle zniknęła z show-biznesu i słuch po niej zaginął. Kim jest jedna z najbardziej kultowych polskich modelek?

Kilkadziesiąt lat temu kariera modelki nie wyglądała tak, jak dziś. Nie istniał Instagram i nie każda piękna dziewczyna mogła zrobić szybką karierę. Katarzyna Butowtt była jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek lat 70. i 80., znana była jako królowa polskich reklam. W latach 90. nagle przerwała karierę i na dłuższy czas zniknęła z polskiego show-biznesu. Co się stało z Katarzyną Butowtt?

Kim jest Katarzyna Butowtt?

Na wybiegu zadebiutowała w 1972 roku. Miała wówczas jedynie 15 lat! W latach 70. chodziła po wybiegach największych polskich domów mody, pracowała również za granicą. 

– Mam na swoim koncie pokazy dla Hasse, Hoff, Cory, Ledy i innych zakładów, które dziś nie istnieją. Jeździłam autostopem z Brzezin, żeby postać na pokazach mody w Szwajcarii. Moją przygodę z modą traktowałam jak coś nie do końca realnego. Zarabiałam wówczas mnóstwo pieniędzy i odwiedzałam najdziwniejsze zakątki świata. W komunie chodziłam na wybiegu w Mongolii. Brzmi trochę absurdalnie, prawda? – powiedziała w wywiadzie z kobieta.onet.pl.

Katarzyna Butowtt była królową polskich reklam

Po rozpoczęciu kariery w modzie Katarzyna Butowtt zaczęła podbijać także świat telewizji. Nazywana królową polskich reklam, ponoć zagrała w ponad 100! Firmy zabijały się o Butowtt, która reklamowała wszystkie możliwe produkty, nawet firm, które ze sobą konkurowały. W pewnym momencie musiała zacząć odrzucać propozycje.

– Pamiętam, że praca na planie zawsze wyglądała tak samo. Szłam przed kamerą i mówiłam z pamięci, bo nie było prompterów, z których mogłam czytać. (…) Jednak z czasem zaczęło dochodzić do sytuacji, gdy dwie firmy chciały mnie do swoich reklam i nie było to dla nich problemem, że pojawiam się u ich konkurencji. Zaczęłam więc odmawiać zleceń, bo co za dużo, to niezdrowo. Odnosiłam czasami wrażenie, że w reklamie jestem tylko ja i nikt inny. Nawet moja mama powiedziała, że w reklamie jest przesyt mojej osoby. – wyznała Butowtt w rozmowie z kobieta.onet.pl.

W połowie lat 90. nagle zakończyła pracę w modelingu i od tamtej pory zajmuje się głównie działalnością charytatywną i społeczną. Przez chwilę prowadziła własną agencję modelek, do dziś sama okazjonalnie pojawia się na wybiegach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katarzyna butowtt
Fot.http://fototeka.fn.org.pl

Katarzyna Butowtt to jedna z największych gwiazd wybiegu lat 70. i 80.