Katarzyna Dowbor na pierwszy rzut prezentuje się fenomenalnie i nikt nie podejrzewałby nawet, że dziennikarka od lat zmaga się z niemałym problemem. Kilka lat temu zdiagnozowano u niej chorobę Gravesa-Basedowa. Skomplikowana nazwa wielu osobom może nie mówić zbyt wiele, choroba jest nieuleczalna – podają media. 

Choroba Gravesa-Basedowa potrafi być uciążliwa. Schorzenie, na które cierpi Katarzyna Dowbor, sieje spustoszenie od środka i co więcej, potrafi przyczynić się do powstania wielu innych chorób. Dziennikarka o tym, że cierpi na wspomniane schorzenie,  dowiedziała się zupełnie przypadkiem. 

Katarzyna Dowbor cierpi na nieuleczalną chorobę 

Katarzyna Dowbor od lat zmaga się z chorobą Gravesa-Basedowa. Jest to schorzenie o podłożu autoimmunologicznym. Objawy choroby są podobne jak w przypadku nadczynności tarczycy. Osoby chore, które nie przyjmują regularnie leków, mogą początkowo zauważyć zmiany w swoim wyglądzie.

Nadczynność tarczycy bowiem, może wywołać pojawienie się nieestetycznego wola, a także wytrzeszcz oczu. Katarzyna Dowbor jednak dba o swoje zdrowie i jak widać, jest pod stałą opieką lekarza. Na pierwszy rzut oka nikt nie jest w stanie stwierdzić, że dziennikarce coś dolega. Jednak trzeba przyznać, że miała dużo szczęścia, ponieważ chorobę wykryto u niej przez przypadek. 

  1. Tajemnicza pasja Jarosława Kaczyńskiego. Nie chodzi o koty, nie mieliśmy pojęcia
  2. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  3. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę

Katarzyna Dowbor dowiedziała się o swojej chorobie przypadkowo

Podczas kręcenia programu o tematyce zdrowotnej Katarzyna Dowbor wybrała się do lekarza, z którym przeprowadziła wywiad. Lekarz przy okazji rozmowy przyjrzał się kobiecie i zauważył niepokojące zmiany w okolicach jej oczu. Od razu zalecił jej wizytę, podczas której zdiagnozowano, że Dowbor ma olbrzymią nadczynność tarczycy. 

Seria badań i diagnoza lekarza wykazała, że to choroba Gravesa-Basedowa wywołała nadczynność tarczycy. Katarzyna Dowbor musi teraz regularnie przyjmować leki, co jest nie zawsze proste przy jej trybie życia. 

– […] muszę regularnie brać leki i pamiętać o nich, a to dla mnie nowość. Zawsze byłam zdrowa jak ryba […] Wystarczy, że mam bardziej nerwowy okres i oko mi wyłazi jak u cyklopa – zwierzyła się dziennikarka, jak podaje portal pacjenci.pl.

Życzymy pani Katarzynie dużo zdrowia i jak najmniej nerwowych sytuacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Katarzyna Dowbor
Screen z youtube.com/
Tuba Reporter

Katarzyna Dowbor na co dzień jest prowadzącą fantastycznego programu „Nasz Nowy Dom” 

Katarzyna Dowbor
fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Dziennikarka od lat zmaga się z chorobą Gravesa-Basedowa. 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  2. Premier Morawiecki podpisał przedłużenie zakazu w Polsce. Kolejne rozczarowanie
  3. Prawdziwa tragedia aktorki „Barw Szczęścia”. Ojciec zmarł na rękach gwiazdy
  4. Mąż Dominiki Gwit skomentował jej zdjęcie w stroju kąpielowym. Wielu jego słowa się nie spodobają
  5. Gotujesz rosół z kurczaka? Pamiętaj o triku naszych babć, prawdziwy zapomniany hit
  6. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Źródło: pacjenci.pl, wikipedia.org

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułJeden z krajów otworzył swoje granice. Niestety, nie dla Polski, wciąż pozostaje dla nas zamknięta
Następny artykułUwielbiały ją miliony widzów. Przeszła szereg operacji plastycznych, dziś ciężko ją poznać
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.