Jakie wykształcenie ma Katarzyna Dowbor? Chyba mało kto zgadnie, jaki jest jej wyuczony zawód. Większość społeczeństwa być może spekuluje, że prowadząca program Nasz nowy dom studiowała dziennikarstwo, ponieważ świetnie radzi sobie w pracy przed kamerami. Mało brakowało, a gwiazda pomagałaby Polkom i Polakom w zupełnie inny sposób.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim z wykształcenia jest Katarzyna Dowbor
  • Na jaką sytuacją w naszym kraju spogląda z przerażeniem
  • Dlaczego TVP postanowiło ją zwolnić
  • Co takiego sprawiło, że ponownie ujrzeliśmy ją w telewizji

Katarzyna Dowbor od ponad 37 lat pracuje w mediach. Jej doświadczenie zawodowe jest imponujące jednak mało kto wie, jakie wykształcenie naprawdę posiada.

Katarzyna Dowbor: wykształcenie

Katarzyna Dowbor z wykształcenia jest pedagogiem ze specjalizacją z zakresu seksuologii, którą ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Gdyby nie telewizja i pomoc rodzinom w potrzebie, wspierałaby Polki i Polaków w zupełnie inny sposób. Ze względu na swoją wiedzę gwiazdę bardzo martwi brak edukacji seksualnej w Polsce.

Jako pedagog-seksuolog z przerażeniem patrzę na to, co dzieje się w naszym kraju. Jak się ośmiesza i wyszydza wychowanie do życia w rodzinie, jaki cyrk się z tego robi. Kiedy słyszę: „A po co z dziećmi o tym rozmawiać?”, odpowiadam: „A skąd się biorą dzieci? Z kapusty?” Seks jest obecny w naszym życiu! Jest rzeczą dobrą, bo dzięki niemu są dzieci — powiedziała oburzona w wywiadzie udzielonego dla Show.

Państwo marzy, żeby ich było tak dużo, a rozmawiać o tym, skąd się biorą, już nie chce — dodawała.

Jednak zanim stała się rozpoznawalną twarzą Polsatu, przez 30 lat pracowała dla Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła m.in. Pytanie na śniadanie czy Ogrodową Dowborową. Niestety pod koniec TVP pożegnało ją w bardzo przykry sposób.

Stwierdzono [w TVP — przyp. red.], że jestem za stara, za gruba, źle wyglądam. Przez to, że zostałam wyrzucona z telewizji za brak urody, postanowiłam sobie tę urodę poprawić. Może jak coś zrobię, to ja wam jeszcze pokażę — powiedziała zaraz po wyrzuceniu z TVP.

Katarzyna Dowbor: metamorfoza

Wkrótce pokazała wszystkim niedowiarkom, na co ją stać. Schudła kilkanaście kilogramów i zdecydowała się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, do czego otwarcie się przyznaje i mówi bez skrępowania.

Jej spektakularna metamorfoza wzbudziła wiele emocji w rodzimym show-biznesie. Niedługo potom dziennikarka związała się z Polsatem, w którym już od 7 lat prowadzi uwielbiany przez widzów program Nasz nowy dom.

Na ekranach zachwyca i wzrusza nie tylko swoją ogromną empatią i charyzmą, lecz także młodym wyglądem. Kto by przypuszczał, że o mały włos, a moglibyśmy jej już nie zobaczyć na antenie.

Jesteście zaskoczeni jej wykształceniem? Ostatnio wypowiedziała się na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Dowbor
fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor jest z wykształcenia pedagogiem ze specjalizacją z zakresu seksuologii.

Katarzyna Dowbor
fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Dziennikarka ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim.

katarzyna dowbor
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA.

Początkowo była związana z TVP, jednak później przeszła do Polsatu, gdzie prowadzi Nasz nowy dom.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: Show, Super Express

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl