Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Dowbor mówi, co uniemożliwia wzięcie udziału w jej programie. ,,Nie możemy robić domu np. gminie”
Marta Kulik
Marta Kulik 21.02.2021 11:11

Katarzyna Dowbor mówi, co uniemożliwia wzięcie udziału w jej programie. ,,Nie możemy robić domu np. gminie”

katarzyna dowbor
fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Program Nasz nowy dom pomógł już wielu rodzinom w Polsce. Niestety, nie wszyscy potrzebujący mogą liczyć na wsparcie telewizji. W rozmowie z portalem pomponik.pl Katarzyna Dowbor wyjaśniła, kiedy Polsat nie może podjąć się remontu.

Okazuje się, że największym problemem są kwestie związane z formalnościami. Rodziny muszą przedstawić dokumenty potwierdzające, że domy należą właśnie do nich. Nie doprowadzamy sprawy do końca, bo nie możemy robić domu np. gminie – mówi Katarzyna Dowbor.

Katarzyna Dowbor o programie Nasz nowy dom

Co jest największym problemem w Polsce, jeśli chodzi własność? Nie robimy czegoś takiego jak zalegalizowanie spadku. Bardzo często jest tak, że rodziny mówią nam: ,,To jest nasz dom, bo dostaliśmy go od babci”, ale nie ma na to żadnego dokumentu, żadnego dowodu – podkreśla Katarzyna Dowbor w rozmowie z Pomponikiem.

Przed zgłoszeniem do programu należy więc upewnić się, że dysponujemy wszelkimi dokumentami, które pozwolą telewizji podjąć się remontu. Nawet jeśli dom jest w opłakanym stanie, formalności są kluczową sprawą.

Dopóki ten dom jest ruiną, nikt się nim nie interesuje. W momencie, kiedy go wyremontujemy, nagle może się okazać, że ta cudowna i wspaniała rodzina zostanie z niego wyrzucona, bo nie jest właścicielem – zaznacza prowadząca Nasz nowy dom.

Weryfikacja dokumentów następuje po złożeniu ich na stronie Telewizji Polsat.

Jak zgłosić się do Nasz nowy dom?

Aby zgłosić się do programu Nasz nowy dom, należy wejść na stronę Polsatu, zapoznać się z oficjalnym regulaminem, wypełnić zgłoszenie i przesłać je pod podany adres mailowy.

– Choć za oknem zima, ekipa Nasz Nowy Dom wciąż pracuje, zmieniając życie kolejnych rodzin. Jeżeli potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś, kto jej potrzebuje, daj nam znać – czytamy na Instagramie.

Pierwszy odcinek nowego sezonu programu widzowie będą mogli obejrzeć już 3 marca o godzinie 20:05 na antenie Polsatu. Nasz nowy dom emitowany będzie w środy i czwartki.

Jeśli jesteście ciekawi, co mówią rodziny, które remont w wykonaniu ekipy programu mają już za sobą, kliknijcie >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Dowbor zdradziła, że brak dokumentów może być przeszkodą w wyremontowaniu domu przez telewizję.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Na stronie Polsatu można wypełnić formularz. To pierwszy krok, który muszą wykonać rodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl