Katarzyna Dowbor wyznała w wywiadzie, jaką dostaje emeryturę. Prowadząca program „Nasz nowy dom” opowiedziała też, jak bardzo kwota różni się od tej, którą otrzymuje z ZUS-u jej mama.

Emerytury gwiazd bywają bardzo niskie. Powodem jest rodzaj umów, na jakich pracują przez większość życia. Od umów zlecenie i o dzieło nie były odprowadzane składki, co wpływa na obecną wysokość świadczeń emerytalnych.

Katarzyna Dowbor o swojej emeryturze

W ostatnim czasie wiele gwiazd poruszało publicznie problem skandalicznie niskich emerytur, jakie otrzymują od ZUS-u. Osoby takie jak Marek Piekarczyk, Alicja Majewska, Krzysztof Cugowski wyznały, że przez pracę na nieoskładkowanych umowach mają bardzo niskie świadczenia.

Dowbor w rozmowie z portalem „Pomponik” przyznaje, że dzięki pracy w państwowej firmie od kilkudziesięciu lat nie może narzekać na wysokość emerytury:

Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam – wyjaśnia Dowbor.

Prowadząca program „Nasz nowy dom” dodaje, że jej emerytura „to nie są grosze”, i jest całkiem zadowolona z jej wysokości. Cieszy ją także karta emeryta, dzięki której może za darmo jeździć komunikacją miejską.

Dowbor dodaje też, że jej mama ma niestety bardzo niską emeryturę, o wysokości najniższej krajowej, postanowiła więc razem z bratem wspierać ją finansowo:

Pomagam mamie, bo ma bardzo niską emeryturę, taką najniższą krajową, mimo dwóch fakultetów. Z bratem ją wspieramy, pomagamy, chcemy, żeby dobrze żyła – dodaje Dowbor.

Źródło: Pomponik

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przykra informacja dla widzów „Projektu Lady”. Gwiazda nie chce już brać udziału w show TVN
  2. Dzisiaj wyszło na jaw, co zrobiła córka Dowbor dla rodzin z „Nasz nowy dom”. Widzowie zaniemówią
  3. Rafał Szatan przeszedł operację. Wiemy, w jakim stanie jest mąż Barbary Kurdej-Szatan