Katarzyna Dowbor podjęła ważny krok, który w przyszłości ma zapewnić spokój i godne życie jej najbliższych. Twardo stąpająca po ziemi dziennikarka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że los nie zawsze bywa łaskawy… Z tego powodu postanowiła spisać testament. Umieściła w nim nawet spadek dla zwierząt!

Prowadząca programu „Nasz nowy dom” słynie z wielkoduszności i nieograniczonych pokładów empatii. To dzięki jej zaangażowaniu wiele ubogich rodzin otrzymało szansę na nowe życie. Choć  podjęta przez nią decyzja może budzić spore zaskoczenie, gwiazda podaje wzruszający powód.

Katarzyna Dowbor sporządziła testament 

Znana twarz stacji Polsat w marcu tego roku ukończyła dokładnie 60 lat. Choć młoda wyglądem i duszą prezenterka zapewnia, że biegnący czas nie jest dla niej powodem zmartwień, stara się brać pod uwagę każdy możliwy scenariusz.

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Świat i ludzie wyznała, iż motywacją do spisania testamentu była przede wszystkim przezorność: — Czuję się bardzo dobrze, wciąż mam apetyt na życie. Ale co będzie za ileś lat? (…) Warto być przygotowanym na wszystko — oznajmiła. 

Z myślą o pupilach

Dziennikarka nie zapomniała również o tych najmniejszych, potrzebujących i wymagających opieki domownikach:

— Wiele razy słyszałam, że po śmierci właściciela jego zwierzęta kończyły zapomniane w schronisku. Nie mogę tego pojąć. W moim testamencie jest klauzula, że spadkobiercy muszą zatroszczyć się o moje zwierzęta. Zapisałam też pewną sumę na ich godne życie. — czytamy.

Edyta Górniak o śmierci

Katarzyna Dowbor nie jest jednak jedyną gwiazdą, która zdecydowała się na wspomniany krok. Edyta Górniak, największa diva polskiej sceny, w wywiadzie udzielonym Magdzie Mołek, odniosła się do tematu śmierci i bezpieczeństwa swojego ukochanego syna, Allana: 

— Myślę o śmierci. Pierwsze myśli zaczęły się, gdy straciłam trochę zdrowia (…) Usiadłam wtedy z Allanem i powiedziałam mu, ile mamy pieniędzy i gdzie one są. Jak ma postępować, żeby je zdobyć. On wie, że to wszystko jest też w testamencie i wie, że to jego — wyznała na antenie programu W roli głównej.

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Dowbor
instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor to jedna z bardziej lubianych twarzy polskiej telewizji.