Katarzyna Dowbor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego dziennikarstwa. Autorka wielu reportaży oraz programów publicystycznych wciąż wiedzie prym w swojej branży. Ile ma lat? Ile ma dzieci? Skąd pochodzi Katarzyna Dowbor?

Od lat 80. nierozerwalnie związana z telewizją, dziś angażuje się w akcje społeczne oraz pomaga najuboższym zmienić swoje życie. Katarzyna Dowbor jawi się telewidzom jako bardzo pozytywna i optymistycznie nastawiona do życia postać, choć nie zawsze w jej życiu było kolorowo…

Katarzyna Dowbor – TVP , Polsat

Katarzyna Dowbor od 1983 do 2013 roku pracowała w Telewizji Polskiej. W TVP2 prowadziła między innymi: Szczęśliwą 13-tkę, Pytanie na Śniadanie oraz Ogrodową Dowborową. Wystąpiła również w produkcjach o tytułach: Na dobre i na złe, W labiryncie, Komedia małżeńska, Duża przerwa, Tato, Ekstradycja, Jest jak jest.

Od 2005 roku w regionalnej rozgłośni radiowej Polskiego Radia, prowadziła autorski program zatytułowany Dowborowe towarzystwo. Cztery lata później rozpoczęła przygodę z telewizją Polsat. Na głównym kanale stacji prowadzi program Nasz nowy dom.

Ile lat ma Katarzyna Dowbor? 

Dziennikarka urodziła się 7 marca 1959 roku w Warszawie i jest córką Krystyny oraz Wiesława Kokocińskich. Ojciec Katarzyny Dowbor pełnił zawód entomologa i kierownika Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Katarzyna Dowbor – mąż 

Gwiazda telewizji Polsat była zamężna trzykrotnie. Jej relacje z mężczyznami były dość burzliwe, o czym zdecydowała się opowiedzieć dopiero po latach. Katarzyna Dowbor stanęła po raz pierwszy na ślubnym kobiercu u boku Piotra Dowbora. Choć małżeństwo nie przetrwało próby czasu, owocem tego związku jest Maciej Dowbor, który zdecydował się pójść w ślady mamy i został dziennikarzem.

Po zakończeniu wspomnianej relacji gwiazda związała się z Januszem Atlasem. Niestety, relacja między zakochanymi z czasem zamieniła się w toksyczną:

– Układało się dobrze do czasu, kiedy słuchałam go w życiu i w zawodzie jako jedynego mistrza. Popsuło się, gdy zaczęłam mieć własne zdanie – wyznała w wywiadzie dla portalu interia.pl Katarzyna Dowbor.

Po 7 latach związku z Atlasem gwiazda dość i odeszła od mężczyzny. Ostatnim mężem gwiazdy był dziennikarz sportowy, Grzegorz Świątkiewicz. 

Katarzyna Dowbor – syn

Maciej Dowbor, urodzony w 1978 roku to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny. Mężczyzna jest pierwszym dzieckiem gwiazdy. Od lat pozostaje w związku z Joanną Koroniewską. W 2009 i 2008 roku został tatą dwóch dziewczynek- Janiny i Heleny.

Ile dzieci ma Katarzyna Dowbor? Urodzona w 1999 roku Marysia Baczyńska jest drugim dzieckiem dziennikarki i przyszła na świat, gdy ta miała 40 lat.

W wywiadzie dla Vivy dojrzała mama zdradziła, że posiadanie dziecka w tym wieku ma wiele zalet: – Rodząc po czterdziestce, z pewnością rodziłam rozsądniej, mając już pewne doświadczenie i mądrość – skomentowała.

Na co choruje Katarzyna Dowbor? 

Choć 60-letnia prezenterka prezentuje się zjawiskowo, nie może pochwalić się nieskazitelnym zdrowiem. U gwiazdy zdiagnozowano bowiem chorobę Gravesa- Basedowa, która zaatakowała jej układ immunologiczny. Najbardziej narażone są na nią osoby, które odznaczają się słabą odpornością.

Wspomniana przypadłość skutkuje nadczynnością tarczycy i może być sporym problemem w życiu codziennym, jednak Katarzyna Dowbor przyznaje, że choroba wcale nie odbiera jej radości z życia. 

Katarzyna Dowbor – wzrost

Choć dziennikarka nigdy oficjalnie nie odniosła się do tego ile centymetrów mierzy, nietrudno jest stwierdzić, iż należy do kobiet dość wysokich. Prezenterka ma najprawdopodobniej około 170 centymetrów wzrostu. 

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Dowbor
instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor urodziła się 7 marca 1959 roku w Warszawie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułBezdomny pies biegł za autobusem. Kierowca zatrzymał się i to odmieniło jego życie
Następny artykułKinga Rusin pokłóciła się z Zofią Klepacką przed lokalem wyborczym. O co poszło?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.