Katarzyna Dowbor ma ostatnio powód do niepokoju. Córka znanej dziennikarki ma poważne problemy ze zdrowiem. Co się dzieje z młodą studentką? Gdzie leży przyczyna choroby? Udało nam się poznać szczegóły.

Maria Dowbor-Baczyńska to młodsza pociecha znanej dziennikarki. Ambitna i bystra dwudziestolatka postanowiła zdobyć wykształcenie poza granicami naszego kraju. Niestety, z tego powodu Katarzyna Dowbor ma ograniczoną możliwość wspierania Marii w zmaganiach ze zdrowiem. Nic dziwnego, że czuje się zaniepokojona! Codzienne telefony nie zastąpią fizycznej obecności, chociaż nie ulega wątpliwości, że w krytycznym momencie byłaby gotowa rzucić wszystko i lecieć do córki. Co się dzieje z Marią? Sprawdzamy!

Na co choruje córka Katarzyny Dowbor?

Maria Dowbor-Baczyńska od dłuższego czasu boryka się z omdleniami i osłabieniem. Przy wsparciu swojej mamy odwiedziła wielu lekarzy, jednak nie od razu dowiedziały się, w czym tkwi przyczyna problemów. – Objechałyśmy wielu lekarzy. Dopiero jeden z nich zalecił sprawdzenie poziomu cukru. I to był strzał w dziesiątkę – przyznała w rozmowie z portalem pomponik.pl.

Chociaż nareszcie udało się postawić trafną diagnozę, czyli hipoglikemię – niedocukrzenie – to nie był koniec problemów Marii. Młoda kobieta jest wegetarianką, więc zachodzi konieczność zastępowania brakujących składników odżywczych. Samo przyjmowanie leków nie wystarcza, by w pełni powróciła do zdrowia. Szczególnie że zrezygnowała nie tylko z jedzenia mięsa, lecz także ryb i jaj. 

– Walczyłam o to, aby więcej zdrowia było na jej talerzu, więc jadła ryby. Jednak teraz postanowiła nawet z tego zrezygnować –  martwi się gwiazda. 

Kim jest Maria Dowbor-Baczyńska?

Maria Dowbor-Baczyńska przyszła na świat w 1999 roku jako córka Katarzyny Dowbor i jej kolegi po fachu Jerzego Baczyńskiego. Ma starszego o 21 lat brata Macieja, który pochodzi z innego związku matki.
 
Maria jest niezwykle ambitną młodą kobietą. Była uczennicą renomowanego warszawskiego liceum, gdzie uzyskiwała znakomite oceny. Po maturze postanowiła zdobyć wykształcenie poza granicami Polski, na jednej z brytyjskich uczelni. Złożyła papiery do kilku zagranicznych szkół – z sukcesem! Od zeszłego roku studiuje psychologię i filozofię. Nie wiadomo, gdzie dokładnie mieszka, jednak z pewnością nie chodzi o Londyn, lecz spokojniejszą miejscowość. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal plotek.pl, koszty edukacji pokrył Jerzy Baczyński.
 
Rozstanie na dłużej musiało być trudne zarówno dla dwudziestolatki, jak i jej mamy. Są ze sobą silnie związane, więc konieczność rozstania na większość roku musiała być dla nich nieprzyjemnym przeżyciem. 
 
We wrześniu ubiegłego roku Katarzyna Dowbor opublikowała zdjęcie swojej młodszej pociechy. Natychmiast posypały się gratulacje i wyrazy uznania. Zdaniem fanów, Maria wygląda jak młodsza kopia swojej mamy! Dziennikarka musi być niezwykle dumna ze świeżo upieczonej studentki. 

Zobacz zdjęcia córki Katarzyny Dowbor:

katarzyna dowbor
fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor ma poważny powód do niepokoju. O co chodzi?