Na jaw wychodzą zaskakujące szczegóły z życia gospodyni „Naszego nowego domu”. Cztery lata temu Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację. Istniało realne ryzyko powikłań, jednak diagnoza nie pozostawiła wyboru. U gwiazdy wykryto chorobę, która często atakuje kobiety po porodzie. 

Po czterech latach Katarzyna Dowbor szczerze opowiedziała o chorobie, którą zdiagnozowano u niej dekadę temu. Musiała przejść operację, która niosła za sobą niemałe ryzyko. W rozmowie z tygodnikiem „Na żywo” gwiazda „Naszego nowego domu” zdradziła, z czym wiązał się zabieg.

Katarzyna Dowbor przeszła operację. Istniało poważne ryzyko, to mógł być koniec jej kariery

Katarzyna Dowbor jest dziś szczęśliwą matką, która spełnia się zawodowo i cieszy każdą chwilą spędzaną z ukochanymi dziećmi, przyjaciółmi i zwierzętami. Aż do tej pory mało kto wiedział, że 10 lat temu u gospodyni „Naszego nowego domu” zdiagnozowano poważne schorzenie, które mocno utrudniała jej funkcjonowanie.

Chorobę Gravesa-Basedowa wykryto u niej w 2012 roku. Autoimmunologiczne problemy z gruczołem tarczycowym doprowadziły do zmian nastrojów, powodowały ból mięśni i kości, notoryczne zmęczenie i nerwowość, a nawet wpłynęły na pracę oka. Przypadłość ta dotyka wiele kobiet po urodzeniu dziecka, a rozwiązaniem okazuje się operacja.

Początkowo prezenterka brała sterydy, jednak nie dość, że nie przyniosły skutku, to jeszcze powodowały opuchliznę na twarzy. Musiała przejść przez szereg badań i konsultacji. Zabieg mógł na zawsze przekreślić jej dziennikarską karierę. Cena była wysoka.

– Istniało jednak ryzyko podcięcia strun głosowych, a to wiązałoby się z końcem mojej dziennikarskiej pracy. Mogła mi też zostać duża blizna na szyi. Musiałabym do końca życia nosić golfy albo biżuterię, która by ją zasłaniała – mówiła w rozmowie z „Na żywo”.

Mimo to Katarzyna Dowbor podjęła ryzyko i z powodzeniem przeszła operację. Od czterech lat może na nowo cieszyć się zdrowiem i w pełni korzystać z życia u boku bliskich, a co równie istotne — nadal wykonywać zawód, który kocha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie


Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Dowbor na wakacjach z córką. Czy 23-latka odziedziczyła po niej kolor włosów?
  2. Agata Rubik pokazała, co stało się z jej twarzą. W środku nocy, kiedy spała, została ugryziona przez „coś”
  3. Fala rozczarowania po publikacji zwiastuna 3. odcinka TTBZ. Widzowie mają już dość. „Idziecie po najmniejszej linii oporu”


Źródło: Super Express, Pomponik

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl