Katarzyna Dowbor jest liberalną mamą dla swoich dzieci, jak sama wyznaje w wywiadach, nigdy ich do niczego nie zmusza. Podobnie jest w jej przypadku w kwestii wiary. Prezenterka nigdy nie nakazywała swoim dzieciom chodzenia do kościoła czy wiary w Boga. – Nie cierpię ortodoksyjności – wyznała gwiazda.

Katarzyna Dowbor jest na polskim rynku telewizyjnym od ponad 35 lat, mimo to wciąż świetnie wygląda i jest bardzo liberalna i postępowa w swoich poglądach. Prezenterka w jednym z wywiadów zdradziła, co sądzi o nakłanianiu dzieci do wiary w Boga i chodzenia do kościoła. 

Katarzyna Dowbor o Kościele i religii

Katarzyna Dowbor oprócz syna Macieja ma również córkę Marię, która w tym roku skończy dopiero 20 lat. Prezenterka zapytana przez dziennikarkę magazynu Viva! o jej poglądy na temat wiary i kościoła oraz wychowania dziecka w wierze katolickiej odpowiedziała:

– Ja uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania i bardzo nie lubię, kiedy ktoś mi coś nakazuje. A sprawa z Panem Bogiem jest tylko moją sprawą. To bardzo głęboki, osobisty temat. Nie chcę na siłę zmuszać mojej córki do chodzenia do kościoła i klepania modlitw. Tradycja jest bardzo piękną rzeczą, ale nie cierpię ortodoksyjności. Jeśli Marysia chce chodzić do kościoła, to niech chodzi. Nie to nie – powiedziała Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla magazynu Viva!.

Ilu mężów miała Katarzyna Dowbor?

Dość trzeźwe spojrzenie Dowbor na sprawy religii i kościoła w Polsce mogą wynikać z jej przeszłości, bowiem prezenterka była już zamężna trzy razy, na co z pewnością Kościół Katolicki nie patrzy zbyt przychylnie. Pierwszym mężem dziennikarki był Piotr Dowbor, którego poślubiła w wieku zaledwie 19 lat. Para doczekała się dziecka – Macieja Dowbora, znanego dziś dziennikarza. Kolejnym mężem Katarzyny Dowbor był Janusz Atlas, jednak jego mocny charakter i twarda ręka nie pozwoliły dziennikarce być dłużej w tym toksycznym związku.

Trzecim mężem był Grzegorz Świątkiewicz, jednak z nim również nie udało się prezenterce ułożyć sobie życia. Ważnym mężczyzną w życiu dziennikarki z pewnością był Jerzy Baczyński, z którym ma córkę Marię. Para nigdy się nie pobrała, ponieważ Jerzy Baczyński był w związku małżeńskim z kobietą, a relacja z Dowbor była tylko romansem. Katarzyna Dowbor nie miała zbytnio szczęścia w miłości, za to świetnie sobie radzi zawodowo. Obecnie możemy oglądać ją, jako prowadzącą program Nasz Nowy Dom w telewizji Polsat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Katarzyna Dowbor
facebook.com/katarzyna dowbor

Katarzyna Dowbor w mocnych słowach odniosła się do tematu wiary i religii w Polsce.