Katarzyna Dowbor ujawniła rodzinny sekret! Historia jej przodków nadaje się na pełen sensacji film. Gwiazda opowiedziała ją ze szczegółami w jednym z wywiadów. Jej dziadek był bohaterem narodowym?

Uwielbiana przez widzów dziennikarka podzieliła się ostatnio ze wszystkimi naprawdę niesamowitą opowieścią o swojej rodzinie. Nikt nie spodziewał się, że Katarzyna Dowbor skrywa tyle rodzinnych sekretów! Gwiazda opowiedziała historię swojego dziadka, który naprawdę zasłużył się dla Polski.

Katarzyna Dowbor: dziadek gwiazdy był bohaterem narodowym?

Prowadząca programu Nasz nowy dom niedawno podzieliła się naprawdę niesamowitą historią swoich przodków. Gwiazda nie kryje dumy ze swojej rodziny i trudno jej się dziwić – jej dziadek wiele zrobił dla naszego kraju! Kim był dziadek Katarzyny Dowbor? Choć nigdy nie miała okazji go poznać, dziennikarka dobrze zna historię jego życia.

Bronisław Kowalczewski był podpułkownikiem Wojska Polskiego i wielkim patriotą. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej i został odznaczony przez samego Marszałka Piłsudskiego. Katarzyna Dowbor zdradziła, że jej mama wciąż przechowuje otrzymany przez dziadka sygnet z wygrawerowaną datą i krzyżem Virtuti Militari. Na tym nie zakończyła się jednak jego walka za kraj. W 1939 znów wyruszył na wojnę zostawiając w domu dwie małe córki.

Historia rodziny Katarzyny Dowbor jest niesamowita

Gdy wybuchła II Wojna Światowa dziadek gwiazdy był już wdowcem. 

– Mimo tej rodzinnej tragedii, zdecydował się zostawić dwie małe córeczki, żeby służyć Ojczyźnie. Moja mama miała wtedy zaledwie sześć lat, jej siostra Hanna – dwanaście. Dziadek napisał do nich list. Zatytułował go: Gdybym nie wrócił z frontu. W tym swoim testamencie zadysponował majątkiem, a na koniec padły zdania, które mogłyby być przesłaniem dla współczesnych młodych ludzi:

– Moje drogie córki, kochajcie się, ale kochajcie też swoją ojczyznę i nie bójcie się poświęcić dla niej dóbr materialnych, a nawet życia, wychowajcie swoich synów na polskich żołnierzy, którzy będą walczyć o swój wolny kraj – napisał dziadek dziennikarki.

– Dla niego Bóg, Honor, Ojczyzna nie były pustymi słowami – wspomina Katarzyna Dowbor w wywiadzie z Dobrym Tygodniem.

Dziadek gwiazdy nie powrócił z frontu. Mimo że nie miała szansy go poznać, dziennikarka ma do niego ogromny szacunek i jest dumna z rodzinnej historii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katarzyna dowbor bez makijażu
instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Gwiazda opowiedziała naprawdę niesamowitą historię swojej rodziny.