Katarzyna Dowbor od pierwszych chwil w TVP nie dawała się nie zauważyć. Ambitna, pełna energii i temperamentna dziewczyna przykuwała uwagę i przeprowadziła w telewizji małą rewolucję, za którą trafiła na dywanik! Ruda była zbuntowana i mogła więcej – wspominała o sobie po latach. Jak wyglądały początki jej kariery? 

Dziś Katarzyna Dowbor jest znana wśród młodych ludzi przede wszystkim jako prowadząca program Nasz nowy dom. Jednak starsi widzowie pamiętają jeszcze czasy, gdy dopiero stawiała pierwsze kroki w zawodzie. Od początku wyróżniała się nie tylko oryginalną urodą, lecz również podejściem do roli spikerki. Czy pozostałym dziennikarzom imponowało postępowanie koleżanki? A może uważali, że niepotrzebnie wprowadza zamieszanie? Wylądowałam za to na dywaniku u dyrektora – zdradza gwiazda.

Jak Katarzyna Dowbor została spikerką?

Katarzyna Dowbor rozpoczęła swoją przygodę z Telewizją Polską w 1983 roku. Szybko okazało się, że młoda dziennikarka wyróżnia się nie tylko ambicją, lecz również charakterem! Miała sto pomysłów na minutę, które pragnęła realizować, nawet jeśli zaburzało to dotychczasowe konwencje.

Edyta Wojtczak jako pierwsza dostrzegła talent młodszej podopiecznej i postanowiła zaoferować jej szansę na karierę spikerki. To było niebanalne osiągnięcie u tak młodej dziennikarki! Zauważyła także, że Katarzyna Dowbor ze swoją osobowością nie przystaje do przyjętego szablonu i udzieliła koleżance oryginalnej rady:

– Tylko nie udawaj małej, drobnej blondynki, bądź po prostu sobą – wspomina gwiazda Polsatu w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi Twój Styl.

Edycie Wojtczak udało się dopiąć swego i jej młodsza koleżanka została spikerką. Jednak nie minęło wiele czasu, gdy Dowbor musiała stawić się w gabinecie dyrektora, by udzielić wyjaśnień. O co poszło?

Dlaczego Katarzyna Dowbor została wezwana na rozmowę?

W przeciwieństwie do innych spikerek Katarzyna Dowbor nie miała zamiaru tylko siedzieć na krześle i zapowiadać kolejnych programów. Podczas oglądania niemieckiej telewizji zauważyła, że tamtejsze dziennikarki postępują zupełnie inaczej. 

Niemieckie prezenterki wchodziły z widzami w bliższą relację – zwracały się bezpośrednio do kamery i chodziły po studiu. Świeżo upieczona spikerka postanowiła, że właśnie taki sposób prowadzenia programów najbardziej jej odpowiada. Niestety, dyrektor najwyraźniej nie podzielał zdania młodej podopiecznej. Musiała się wytłumaczyć przed przełożonym z wprowadzonej rewolucji.

– Wylądowałam za to na dywaniku u dyrektora, ale się uparłam i odpuścił. Ruda była zbuntowana i mogła więcej – opowiedziała w wywiadzie dla magazynu Twój Styl

Spodziewalibyście się, że to Katarzyna Dowbor wprowadziła w TVP nowy sposób zapowiadania programów? Od początku miała zadatki na prawdziwą gwiazdę!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na Roksanę Węgiel spadła ogromna fala hejtu. Wszystko przez to zdjęcie
  2. Piosenkarka poroniła po raz pierwszy w wieku 17 lat. „Czułam, że moje ciało mnie nienawidzi”
  3. Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie. Jej słowa nie wszystkim się spodobały

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katarzyna dowbor
fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor od pierwszych dni pracy w TVP wyróżniała się z grona koleżanek i kolegów.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułNa Roksanę Węgiel spadła ogromna fala hejtu. Wszystko przez to zdjęcie
Następny artykułMatka wbiegła do sklepu z sinym dzieckiem na rękach. To, co zrobiły sprzedawczynie, jest nie do uwierzenia
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.