Katarzyna Dowbor zdradziła szczegóły dotyczące jej świadczenia emerytalnego. Emerytury polskich gwiazd to często bardzo trudny temat, a ich wysokość bywa skandalicznie niska. Jak jest w tym przypadku?

Wysokość emerytur gwiazd zależy od rodzaju umów, na których pracowali przez całe życie. Wiele z nich, pracujących na umowach zlecenie lub o dzieło, nie miało odkładanych składek emerytalnych.

Katarzyna Dowbor o swojej emeryturze

Wiele największych gwiazd polskiego show-biznesu otrzymuje najniższe emerytury. Należą do nich choćby Maryla Rodowicz czy Marek Piekarczyk. Niewiele wyższą kwotę dostaje Teresa Lipowska.

Kwoty nie zawsze zależą od rodzaju umów. Skandalicznie niską kwotę emerytury z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego otrzymuje na przykład Gienek Onopiuk z serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Dowbor miała w tym przypadku dużo szczęścia. Przez trzy dekady pracowała na etacie i odkładała składki. Prowadząca program „Nasz nowy dom” ujawniła, że była bardzo zaskoczona wysokością swojej emerytury.

–Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok. To było jak z pierwszą pensją – wyznała Dowbor w rozmowie z portalem „Pomponik”.

–Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam – pochwaliła się prezenterka.

Dowbor dodała też, że bardzo cieszy ją karta emeryta, która umożliwia jej darmowe poruszanie się komunikacją miejską. Warto dodać, że dziennikarka utrzymuje nie tylko siebie, ale swoją mamę, która dla odmiany ma bardzo niską emeryturę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pilna wiadomość dla rodziców. Właśnie ruszyła ważna akcja
  2. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje
  3. Ujawniono zarobki Maryli Rodowicz w „The Voice Senior”. Pozostali jurorzy będą zazdrościć?

Źródło: Pomponik, Super Express