Katarzyna Dowbor w TVP spędziła aż trzydzieści lat. Przez ten czas była jedną z najbardziej lubianych dziennikarek, cieszącą się zarówno sympatią, jak i zaufaniem widzów. Uśmiechnięta, zawsze perfekcyjnie przygotowana i profesjonalna. Nie wierzycie? Oto unikatowe wideo z początków jej kariery. 

Pomogła setkom osób w ciężkiej sytuacji materialnej. Od kilkudziesięciu lat nigdy nie zawiodła zaufania swoich widzów. Nigdy nie gwiazdorzy, zawsze jest uprzejma i każdego traktuje z równym szacunkiem. Katarzyna Dowbor w TVP pracowała aż trzydzieści lat! Mało który dziennikarz może poszczycić się podobnym stażem. Chociaż jej przygoda z Telewizją Polską już się zakończyła, właśnie tam Dowbor zdobyła ogólnopolską sławę. Znaleźliśmy niezwykły materiał filmowy z początków kariery dziennikarki. Nie poznalibyście jej!

Katarzyna Dowbor w TVP: jak wyglądały jej początki kariery?

Katarzyna Dowbor rozpoczęła pracę w TVP, kiedy miała zaledwie dwadzieścia cztery lata. Świeżo upieczona absolwentka studiów pedagogicznych prawdopodobnie nie przypuszczała, że opuści to miejsce dopiero po trzydziestu latach.

Przez ten czas Katarzyna Dowbor zajmowała się tworzeniem reportaży, prowadzeniem programów publicystycznych, a także śniadaniowy, takich jak m.in. Pytanie na śniadanie. W 1986 roku widzowie mieli okazję podziwiać dziennikarkę w Studio 1. W serwisie YouTube znajduje się krótki filmik, przedstawiający jej występ z 1986 roku, który został nakręcony w okresie wiosennym. 

Jak wypadła Katarzyna Dowbor w Studio 1? Na tę okazję wybrała elegancki i stylowy zestaw, składający się z ciemnoniebieskiej tuniki oraz żółtych spodni. Te odcienie idealnie pasowały do pięknych rudych włosów dziennikarki. Dziś Dowbor wciąż jest wyjątkowo atrakcyjną kobietą, lecz kilkadziesiąt lat temu była po prostu zjawiskowa! 

– To jest Rita Hayworth – skomplementowała dziennikarkę jedna z komentatorek. 

W oczy rzuca się również niezwykły profesjonalizm i przygotowanie Dowbor. Zawsze ciężko pracowała i starała się, by widzowie otrzymali materiał na najwyższym poziomie

Co robi Katarzyna Dowbor?

Niestety, Katarzyna Dowbor po trzydziestu latach, w 2013 roku, została zwolniona z pracy w TVP. Powodów był zaskakujący.

 – Dyrektor stwierdził, że potrzebuje mojego etatu, więc go sobie zabrał. Ma prawo. W październiku minie 30 lat, odkąd zaczęłam pracę w telewizji i nie doczekałam jubileuszu. A co ja mogę powiedzieć? Tak postanowiono, widocznie nie pasowałam, widocznie za stara jestem już… Nie lubimy starszych pań. Lubimy małolaty cytuje dziennikarkę portal se.pl.

Jednak tak uznana dziennikarka nie musiała długo czekać na nową propozycję pracy. Jeszcze w 2013 roku rozpoczęła swoją przygodę ze stacją Polsat, która trwa do dziś. 

ZOBACZ FILM Z KATARZYNĄ DOWBOR

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katarzyna dowbor w tvp
fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor w TVP pracowała aż przez trzydzieści lat. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAnna Przybylska miała dostać posadę, która w ostateczności przypadła Małgorzacie Rozenek? Tajemnica wyszła na jaw
Następny artykułIle zarabia Monika Zamachowska? Wyznała zaskakującą prawdę!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.