Katarzyna Figura: Paweł Adamowicz był niezwykłym człowiekiem…, powiedziała artystka o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska. Wzruszające słowa aktorki poruszyły serca Polaków. Czym prezydent Paweł Adamowicz zasłużył sobie na tak pochlebne słowa u Figury?

Śmierć prezydenta Gdańska głęboko wstrząsnęła sercami Polaków. Nikt nie spodziewał się, że podczas tak radosnego wydarzenia, jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może wydarzyć się podobny dramat. Niestety, 14 stycznia do wszystkich dotarła informacja, że ofiary niestabilnego psychicznie nożownika nie udało się uratować. Wielu artystów dało wyraz swojemu żalowi i współczuciu wobec rodziny zamordowanego, w tym Katarzyna Figura: Paweł Adamowicz był przez nią ceniony już od wielu lat. Dlaczego? 

Skąd Katarzyna Figura znała Pawła Adamowicza?

Katarzyna Figura przyznała w rozmowie z czasopismem Fakt, że od dawna podziwiała prezydenta Gdańska. Wielokrotnie miała okazję go spotkać, kiedy przeprowadziła się do Gdyni. Jak przyznała Katarzyna Figura, Paweł Adamowicz był wiernym widzem teatru, w którym miała okazję występować:

– Był wiernym widzem naszego Teatru Wybrzeże, wspierał nas, współpracował z nami, bo doceniał ważność kultury i sztuki w życiu każdego człowieka. Inspirował nas – ludzi Pomorza. […] Śmierć Pawła Adamowicza to strata dla całego naszego narodu. Jestem głęboko wstrząśnięta. Nie potrafię się z tym pogodzić – wyznała aktorka. 

Które gwiazdy oddały hołd prezydentowi Gdańska?

Po śmierci Pawła Adamowicza wielu artystów wyraziło publicznie swój żal z powodu tego, co go spotkało. W tym gronie znalazła się piosenkarka Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień, a także zespół Blue Cafe, którego członkowie byli świadkiem napaści. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Doda zaapelowała do swoich kolegów i koleżanek po fachu z propozycją zorganizowania wspólnego koncertu, na którym mieliby wyrazić sprzeciw wobec hejtu i mowy nienawiści. Inicjatywa miałaby nosić nazwę Artyści przeciw nienawiści. Jak powiedziała podczas nagrania na Instastory:

– Kiedy odsłuchałam swoją piosenkę Znak pokoju zrozumiałam, że napisałam ją 15 lat temu i przez 15 lat nic się nie zmieniło. Mam prośbę do wszystkich muzyków, może zrobimy coś razem w duchu tego utworu? Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy ludzi pod sceną.

W gronie gwiazd, które na niego odpowiedziały pozytywnie, znalazła się m.in. Katarzyna Nosowska, Iwona Węgrowska, Grzegorz Hyży, Magdalena Steczkowska, a także Sabina Jeszka i zespół Rudimental. 

Dlaczego Edyta Górniak odmówiła Dodzie?

Osobą, która stanowczo odmówiła wzięcia udziału w inicjatywie, jest Edyta Górniak. Dlaczego gwiazda, która wielokrotnie deklarowała swoją otwartość wobec odmienności, nie zgodziła się na propozycję Dody?

Z oświadczenia Edyty Górniak, opublikowanego na Instagramie, można wywnioskować, że uznała intencje Dody za egoistyczne i oskarżyła ją o kierowanie się osobistymi pobudkami, a nie szczerą chęcią niesienia pomocy. Co dokładnie napisała?

– Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. 

Decyzja wokalistki nie spotkała się z aprobatą fanów. Fani zarzucili artystce, że kieruje nią wyłącznie niechęć do Dody, z którą Górniak nie zawsze było po drodze. 

Słowa Katarzyny Figury na temat tragicznie zmarłego prezydenta wzruszyły wiele osób. Życzymy rodzinie Pawła Adamowicza wiele siły i wsparcia w tak ciężkich chwilach.

Katarzyna Figura: Paweł Adamowicz na zawsze pozostanie w sercu aktorki. Zobacz zdjęcia artystki i tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska!

katarzyna figura piotr adamowicz
fot. screen z programu „Kulisy Sławy Katarzyny Figury” TVN

Katarzyna Figura: Paweł Adamowicz od wielu lat cieszył się wielkim szacunkiem słynnej aktorki.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.