Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Grochola pokazała nieprawdopodobny widok nieba. „Podobno zdjęcie zrobiono w Kijowie”
Michał Fitz
Michał Fitz 03.03.2022 15:55

Katarzyna Grochola pokazała nieprawdopodobny widok nieba. „Podobno zdjęcie zrobiono w Kijowie”

Katarzyna Grochola
TRICOLORS/East News

Katarzyna Grochola również przejęła się wojną trwającą na terytorium Ukrainy. Bardzo wierzy, że dobro ostatecznie zwycięży, a za naszą wschodnią granicą zapanuje pokój. Z tej okazji wrzuciła intrygujące zdjęcie.

Przedstawia ono rzekomy, dobry omen dotyczący wojny. Mówi się, że zrobiono je w Kijowie, ale to niestety nieprawda.

Katarzyna Grochola o patronie Kijowa

Katarzyna Grochola opublikowała post, w którego opisie podkreśliła, że patronem Kijowa jest Archanioł Michał. Podała tę ciekawostkę ze względu na zdjęcie, które umieściła. Przedstawia ono bowiem chmury, które układają się w kształt anioła. W internecie krąży ono od kilku dni i mówi się, że zrobił je jeden z kijowskich księży. Niestety, nie jest to prawda, a cała historia ma po prostu na celu pokrzepienie serc Ukraińców i osób, które trzymają za nich kciuki.

Zdjęcie co prawda zostało faktycznie wykonane i nie jest fotomontażem, ale nie zrobiono go w Kijowie. Jeden z wenezuelskich fotografów uwiecznił tak wyglądające chmury w swojej ojczyźnie już kilka lat temu. Fotografia nie jest więc nawet aktualna, dlatego ktoś wykorzystał ją tylko po to, by nieco podbudować nadzieje Ukraińców.

Nie ma się jednak co dziwić, bowiem Ukrainie przydadzą się teraz wszelkie promyki nadziei. Największymi są oczywiście kolejne sukcesy w bitwach, ale przydają się także podniosłe historie. Jedną z nich była chociażby ta dotycząca 13 żołnierzy z Wyspy Węży, którzy mieli zostać zabici przez rosyjski okręt wojenny. Jak się okazało po kilku dniach, pomimo tego, że sam prezydent Zełenski potwierdził ich śmierć, cała załoga jednak przeżyła, tylko została wtrącona do rosyjskiej niewoli.

Kolejną taką historią jest na przykład ta dotycząca do dziś niepotwierdzonej postaci nazywanej Duchem Kijowa. To jeden z pilotów myśliwców, który miał już w trakcie wojny zestrzelić aż 14 wrogich samolotów. Nie wiadomo jednak, czy za to wszystko faktycznie odpowiedzialny jest tylko jeden żołnierz.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Majka Jeżowska w środku nocy przekazała najsmutniejszą informację. Polacy wstrząśnięci wiadomością o śmierci
  2. „Nie udało się uratować”. Dramatyczny komunikat Michała Piróga. Dorota Szelągowska nie wytrzymała
  3. Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk przed śpiączką. „Później już nigdy nic nie powiedziała”