Nie żyje Katarzyna Łaniewska. O śmierci aktorki poinformowała rzeczniczka PiS. Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko – napisała Anita Czerwińska. Fani kojarzą aktorkę głównie z takich produkcji jak Kogel-Mogel, czy Plebania. Miała 87 lat.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim była Katarzyna Łaniewska
  • O jej związkach z polityką
  • Przebiegu jej kariery zawodowej

Dobrze znana i niebywale utalentowana aktorka Katarzyna Łaniewska nie żyje. Na scenie aktywna była od 1953 roku, a fani do dziś z chęcią oglądają filmy i seriale z jej udziałem. Przyczyna śmierci aktorki nie została jeszcze podana.

Zobacz także: Szarapowa kusi gorącym zdjęciem. (FOTO 18+)

Nie żyje Katarzyna Łaniewska

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska opublikowała za pośrednictwem Twittera bardzo smutną wiadomość. W wieku 87 lat zmarła dobrze znana polska aktorka Katarzyna Łaniewska, znana m.in. z takich produkcji jak Plebania czy Kogel-Mogel.

 Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P. – napisała Anita Czerwińska

Zobacz także: Fatalne informacje dla emerytów dot. pieniędzy. Byli w błędzie

Katarzyna była polską aktorką filmową i teatralną. W trakcie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, jednak niegdyś stwierdziła, że:

 Nie jest prawdą, co niektórzy próbują insynuować, że kierowała ZMP. Tak nie byłomówiła aktorka. W tym tygodniu pożegnaliśmy także innego wybitnego aktora Zbigniewa Leraczyka. Więcej >tutaj<.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Związki Katarzyny Łaniewskiej z opozycją komunistyczną 

Pod koniec lat siedemdziesiątych Katarzyna Łaniewska związała się z opozycją antykomunistyczną, a w 1980 roku była współtwórcą struktur NSZZ „Solidarność” w Teatrze Ateneum. Aktywnie uczestniczyła w organizacji koncertów patriotycznych i kolportażu wydawnictw z podziemia. Współpracowała wówczas z ks. Jerzym Popiełuszką.

W 2011 roku została bezpartyjną kandydatką do Senatu w wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu śródziemno-warszawskim. Uzyskała wówczas niemal 100 tys. głosów, co przekładało się na niespełna 31 proc. wszystkich głosujących. Przegrała z Barbarą Borys-Damięcką kandydującą z ramienia Platformy Obywatelskiej. Co więcej, aktorka regularnie angażowała się w popieranie Prawa i Sprawiedliwości. 

Aktorka urodziła się 20 czerwca 1933 roku w Łodzi. Jej ojciec był działaczem spółdzielczym, legionistą. Został zamordowany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. W 1945 roku aktorka przeprowadziła się wraz z rodziną do Warszawy.

Zaraz po wojnie wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego. W 1955 roku ukończyła studia na PWST w Warszawie i debiutowała na scenie 26 listopada tego samego roku. Przez długi czas była przewodniczącą Związku Artystów Scen Polskich, a od 1992 do 2006 roku zasiadała w Komisji Skolimowskiej w Zarządzie Głównym ZASP. We wrześniu 2013 roku została publicystką tygodnika W Sieci.

Dziś pożegnaliśmy także wybitnego aktora Davida Landera. Więcej >tutaj<.

Rodzinie zmarłej aktorki przesyłamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcia:

Zmarła aktorka Katarzyna Łaniewska.

Katarzyna Łaniewska
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER eastnews

Przyczyna śmierci aktorki nie została jeszcze podana.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułWielka radość tuż przed świętami w domu Grażyny Torbickiej. Tygodnik potwierdził doniesienia o rodzinie
Następny artykułKto oglądał „Małego Pingwina Pik-Poka”? Nie rozstawał się ze swoim różowym szalikiem na krok
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl