Katarzyna Łaniewska przeżyła trudne chwile przed śmiercią. Rok temu odszedł jej ukochany mąż, a gwiazda codziennie mierzyła się z postępującą chorobą wzroku. Włodzimierz Matuszak, aktor znany z Plebanii wspomina wieloletnią współpracowniczkę: – Była zawodowcem, zawsze przygotowana do pracy. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Z jakimi problemami przed śmiercią mierzyła się aktorka
  • Jakie plany zawodowe miała Katarzyna Łaniewska
  • Jak Katarzynę Łaniewską wspomina zawodowy kolega Włodzimierz Matuszak

O śmierci Katarzyny Łaniewskiej dowiedzieliśmy się wczoraj. Informację przekazał Związek Aktorów Scen Polskich. Śmierć aktorki wstrząsnęła wszystkimi. Dopiero teraz na jaw wyszło z jak wieloma problemami artystka mierzyła się w ostatnim czasie.

Katarzyna Łaniewska była samotna i schorowana

Aktorka zmarła w wieku 87 lat. Mimo że już dawno powinna oddać się wypoczynkowi na emeryturze, Łaniewska wciąż była aktywna zawodowo. Producenci nowych wersji Kogla-mogla nie wyobrażali sobie kolejnych części filmu bez jej udziału.

Aktorka w wywiadzie dla Super Expressu powiedziała, że zależy jej na tym, by nagrać kolejną część kultowego filmu, chciała to zrobić mimo postępującej choroby wzroku:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Trzymam się, bo ma być kręcona trzecia część „Kogla-mogla”, a obiecałam producentowi, że zagram i będę żyła. Tak więc mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyję – mówiła wówczas aktorka. 

Jej pracowitość i profesjonalizm w pracy wspomina także Włodzimierz Matuszak, z którym aktorka przez 11 lat grała w serialu TVP Plebania:

Współpracowaliśmy przez 11 lat. To była zgrana ekipa sympatycznych ludzi. Była zawodowcem, zawsze przygotowana do pracy. Miała dużo energii, doceniała przygotowanie i sprawność aktorską innych. Serdeczne wyrazy współczucia dla bliskich jej osób – mówił na łamach kobieta.wp.pl

Teksty wybrane dla Ciebie:

Katarzyna Łaniewska dwa lata temu pożegnała męża

Katarzyna Łaniewska przez ostatnie lata mierzyła się z wieloma trudnościami. Dwa lata temu pochowała ukochanego męża Andrzeja Błaszczaka. Mężczyzna zmarł na raka. 

– Męża dopadła ta choroba, która jest najgorsza, rak. Weszła ukradkiem i zabrała go – wspominała w rozmowie z se.pl. Dodała także, że mimo obecności rodziny, od śmierci męża czuje się bardzo samotna.

Śmierć męża to jednak nie wszystko. Aktorka miała poważne kłopoty ze wzrokiem. Swoich ostatnich ról uczyła się ze słuchu:

– Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stałą trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą – wyjaśniała aktorka. 

Aktorka bardzo poważnie traktowała swoje obowiązki. W sieci dość dużym echem odbiła się wygłoszona przez nią recenzja Kogla-mogla 3. 

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Łaniewska
fot. instagram.com/kogelmogel.official

Aktorka był aktywna zawodowo do samego końca. 

katarzyna łaniewska
fot. kadr z filmu Kogel-mogel

Katarzyna Łaniewska uczyniła swoją postać w Koglu-Moglu kultową. 

katarzyna łaniewska
fot. TRICOLORS/East News

Włodzimierz Matuszak wspomina aktorkę jako profesjonalistkę. Aktor przepracował z Katarzyną Łaniewską 11 lat na planie Plebanii.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: se.pl, kobieta.wp.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl