Lelum.pl

TRICOLORS/East News

Katarzyna Żak we wzruszającym wpisie wspomina Piotra Machalicę. „Bardzo nam Ciebie brakuje”

2 Lipca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Katarzyna Żak przeważnie publikuje w swoich mediach społecznościowych materiały, na których jest wesoła czy nawet wręcz roześmiana. Teraz jednak wrzuciła podniosły post, przy pomocy którego chciała uhonorować swojego zmarłego przyjaciela.

Katarzyna Żak przeważnie publikuje w swoich mediach społecznościowych materiały, na których jest wesoła czy nawet wręcz roześmiana. Teraz jednak wrzuciła podniosły post, przy pomocy którego chciała uhonorować swojego zmarłego przyjaciela.

Chodzi o Piotra Machalicę, który zmarł 14 grudnia 2020 roku. Wcześniej chorował na koronawirusa. Jego koledzy i koleżanki po fachu nie wyobrażali sobie jednak, by pamięć o tym wybitnym aktorze ot tak przeminęła. Wzięli więc udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Katarzyna Żak wspomina Piotra Machalicę

Katarzyna Żak opublikowała zdjęcie, na którym stoi tuż obok pomnika Piotra Machalicy w Częstochowie. Ten przedstawia elegancko ubranego aktora w kapeluszu, który w charakterystyczny dla siebie sposób siedzi na miejskiej ławeczce. Posąg jest zresztą usytuowany pośród innych takich obiektów w środku miasta.

To już wyjątkowy sposób na uhonorowanie wybitnego aktora, a jak się okazuje, niejedyny, o czym też wspomniała aktorka. Jak wytłumaczyła, w ten weekend w Częstochowie trwa Festiwal imienia Piotra Machalicy, w trakcie którego ma miejsce wiele pięknych, artystycznych aktywności. Jak zaznaczyła Katarzyna Żak, wystawiane są liczne spektakle. Grane są również koncerty. Co więcej, w Miejskiej Galerii Sztuki podziwiać można wystawę poświęconą aktorowi.

Co istotne, wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Organizatorzy chcą w ten sposób zebrać jak największą liczbę widzów i zaangażowanych osób, by możliwie najskuteczniej upamiętnić aktora. Warto zaznaczyć, że to pierwsza edycja tego festiwalu. W przyszłości możemy spodziewać się kolejnych.

Nie tylko Żak wspomina Machalicę

Warto zaznaczyć, że Piotr Machalica był przyjacielem nie tylko dla Katarzyny Żak. O tym aktorze w ciepłych słowach wypowiadali się już wcześniej inni artyści. Bardzo ceniła go Hanna Śleszyńska, która w podobny sposób upamiętniła kolegę. Również wrzuciła na Instagrama zdjęcie pomnika i poinformowała o trwającym festiwalu jego imienia.

Jeszcze wcześniej Machalicę czule wspominał Andrzej Grabowski. Ten w jednym z wywiadów był bowiem zapytany o swoich zmarłych z powodu koronawirusa kolegów z planu „Świata według Kiepskich”. Upamiętniając ich, zaznaczył wtedy, że podobny los spotkał innego, wybitnego artystę, a także wspaniałego człowieka, właśnie Piotra Machalicę.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Taniec z Gwiazdami”. Znamy kolejnego uczestnika programu. To ogromne zaskoczenie
  2. Katarzyna Dowbor zaczyna dzień od nietypowej czynności. Codziennie musi wstawać o świcie
  3. Ewa Szykulska przerywa milczenie ws. swojego stanu. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Mistrzyni Polski i córka byłego prezydenta wspierają Kubackich. Wymowny "gest" Aleksandry Kwaśniewskiej
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Joanna Racewicz 20 lat temu wyglądała jak kompletnie inna osoba. Aż trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Allan wyniósł się na swoje, ma piękną dziewczynę. Co na to Edyta Górniak? "Jest go dla mnie coraz mniej"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dorota Chotecka w latach szkolnych wyglądała jak milion dolarów. Pokazała zdjęcie "Ale dżaga!"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie tylko Anna kibicowała na trybunach. Iwona Lewandowska pokazała klasę, wybrała zaskakujący dodatek
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Synek Barbary Kurdej-Szatan wyszedł od fryzjera, ludzi zatkało. "Oczywiście się spłakałam"
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]