Katastrofa zbliża się coraz większymi krokami. Lokalni mieszkańcy szykują się do ogromnego uderzenia, niektórzy już dawno zaczęli uciekać. Sytuacja może być dramatyczna, to pierwszy tak duży kataklizm w regionie w tym roku. Niebezpieczeństwo jest coraz bliżej.

Katastrofa z pewnością nie ominie wschodniej Japonii oraz Korei Południowej. Wszyscy powinni być przygotowani na najgorsze. To pierwsze tak poważne zjawisko od początku 2020 roku. Ludzie już zaczęli uciekać.

Katastrofa zbliża się do Japonii i Korei Południowej

Ogromy supertajfun Haishen zbliża się do granic Japonii, a niektórzy synoptycy spekulują, że dotrze również do Korei Południowej. Różne źródła podają, że wiatr ma osiągać zawrotną prędkość 250 km/h, a w porywach nawet 300 km/h.

Dwa dni temu portal dobrapogoda24.pl informował, że tajfun nadal się wzmacnia i bardzo szybko przemieszka się w stronę wspomnianych wyżej krajów.

— O supertajfunie mówimy, gdy maksymalny trwały jednominutowy wiatr powierzchniowy osiąga co najmniej 241,4 km/h. Możemy to porównać do huraganu 4 lub 5 kategorii w skali Saffira-Simpsona na Atlantyku — możemy przeczytać na ich stronie.

  1. Dramat Barbary Brylskiej. Mało kto wie, co się działo tuż przed śmiercią jej córki. Przeżyła istne piekło
  2. Beata Kozidrak wyszła na scenę, nagle w jej oczach pojawiły się łzy. Trudno powstrzymać emocje

Ewakuacja mieszkańców

Zapowiadane prognozy synoptyków z pewnością nie napawają optymizmem. Meteorolodzy zapowiadają, że tajfun ma uderzyć dzisiaj w niedzielę, 6 września. To pierwszy supertajfun w 2020 roku.

Władze w kraju już poleciły mieszkańcom ewakuację, nawet jeśli ktoś ma obawy przed zarażeniem koronawirusem. Ze względu na nadchodzącą klęskę żywiołową w niedzielę odwołano część kursów pociągów, a w poniedziałek już wszystkie. Spuszczono również wodę z 23 tam w sześciu prefekturach, co ma zapobiec powodzi. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy Okinawy i Kiusiu.

Miejmy nadzieję, że prognozy nie okażą się aż tak fatalne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katastrofa
pixabay.com/WikiImages

Tajfun Haishen zbliża się do Japonii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna niedziela w polskim mieście. Pożar wybuchł nagle, są ofiary
  2. Wracali do domu z wakacji. Zatrzymali się tylko na chwilę. Doszło do tragedii
  3. Kobieta obudziła się i zobaczyła ogień. Zaczęła wyrzucać swoje dzieci przez okno, nie widziała innej możliwości
  4. Dziewczyna śpiewała i nagle usłyszała potworny hałas. Kiedy się odwróciła, z sufitu zwisała ludzka noga
  5. Pamiętacie Hugo? Udało wam się dodzwonić do gry Polsatu?
  6. Cukinia i papryka w cudownej kompozycji, magii dodaje nieziemska zalewa. Najlepiej zrobić porządny zapas, znika błyskawicznie

Źródła: o2.pl, dobrapogoda24.pl, fanipogody.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl