Katowice: do Centrum Zdrowia Dziecka wczoraj, 22 lipca trafił miesięczny chłopczyk. Pierwsze doniesienia informowały, że chłopiec nie przeżył, oraz że lekarze podejrzewali, że dziecko było maltretowane. Dziś w wywiadzie z Polsat News lekarz chłopca potwierdził te informacje: – Działo się to prawdopodobnie od urodzenia. Stwierdzono liczne złamania oraz obrażenia głowy.

Centrum Zdrowia Dziecka przyjęło małego pacjenta tuż po reanimacji w innym szpitalu, w Rudzie Śląskiej. Gdy lekarze po 40-minutowej reanimacji odzyskali puls u chłopca, przewieziono go śmigłowcem ratunkowym do Katowic. Tam lekarze stwierdzili liczne obrażenia na ciele malca, nie byli w stanie go uratować.

Katowice: nie żyje niemowlę

Doktor Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego Centrum Zdrowia Dziecka w rozmowie z Polsat News powiedział, że chłopiec był maltretowany:

– Działo się to prawdopodobnie od urodzenia. Stwierdzono liczne złamania oraz obrażenia głowy.

Dodatkowo lekarz zaznaczył, że pomimo podjęcia się wszelkich prób, nie można było chłopca uratować:

– Nie było możliwości, aby przeprowadzić u niego operację. Uniemożliwiał to jego stan. Ponadto żadna operacja niczego by nie zmieniła.

 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
 2. Zdjęcie pobitej Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. Antek Królikowski skomentował, wspiera gwiazdę „Królowych Życia”
 3. Nagle Kinga Duda otrzymała zadanie specjalne. Czy uda jej się sprostać?

Przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok

– Sekcja zwłok wykaże, które z licznych obrażeń bezpośrednio przyczyniło się do zgonu – powiedział lekarz w rozmowie z Polsat News.

Jak informuje Polsat News, St. asp. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej potwierdził, że rodzina jest znana policji:

Posiadała niebieską kartę oraz nadzór kuratora i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ojciec był kilkukrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.

Małżeństwo ma także 14-miesięczną córeczkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu badań. Potwierdzono, że dziewczynka również była maltretowana. Oboje rodzice zostali zatrzymani. W piątek mają zostać przesłuchani, o czym poinformował asp. Ciozak.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

katowice
fot. polsatnews.pl

Lekarz poinformował, jaki była faktyczny stan dziecka. Chłopiec nosił silne ślady pobicia, jeszcze nie wiadomo, które z obrażeń było bezpośrednią przyczyną zgonu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kasia Zielińska pokazała luksusowe wnętrza swojego domu. Takiej kuchni nie ma żadna inna gwiazda
  2. Poważne zmiany na mapie Polski już jesienią? Rząd pracuje nad zaskakującą ustawą
  3. Kinga Duda dostała sekretne zadanie od mamy. Nikt nie miał pojęcia o skrywanej prawdzie
  4. Kasia Kowalska pokazała pierwsze zdjęcie Oli po chorobie. Niesłychane, jak teraz wygląda jej córka
  5. Wielka radość w życiu Joanny Liszowskiej. Nagle wszystko wyszło na jaw, gratulacjom nie ma końca
  6. Nagła, pilna akcja ratunkowa na południu Polski. Niestety, wielu Polaków jest zagrożonych
  7. Od 2021 roku nowy obowiązek na zakupach. Wprowadzić go będą musiały nawet najmniejsze ze sklepów
  8. Wczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenie
  9. Nagle Kinga Duda otrzymała zadanie specjalne. Czy uda jej się sprostać?

Źródło: polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl